ActivăSRL

SAMATCOM SRL

Str. Unirii, Bl. M3, Et. P, Orş. Brezoi, Jud. Vâlcea, 245500

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
15676303
Reg. Com.
J38/667/2003
Înființată
19 august 2003
Vechime
23 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
26 mii lei
Profit net 2025
84 lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.08.2003

Rezumat

Pe scurt

SAMATCOM SRL (CUI 15676303) este o societate cu răspundere limitată activă din Brezoi, județul Vâlcea, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26.114 lei (+2% față de 2024) și un profit net de 84 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15676303
Nr. Reg. Com.
J38/667/2003
EUID
ROONRC.J38/667/2003
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
19 august 2003
Vechime
23 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Unirii, Bl. M3, Et. P, Orş. Brezoi, Jud. Vâlcea, 245500

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TA••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+2,0% față de 2024

26.114 RON

2024: 25.592 RON

010k20k30k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 26.735 RONAnul 2017: 28.853 RONAnul 2018: 28.918 RONAnul 2019: 27.086 RONAnul 2020: 22.774 RONAnul 2021: 24.627 RONAnul 2022: 28.767 RONAnul 2023: 27.000 RONAnul 2024: 25.592 RONAnul 2025: 26.114 RON

Profit net 2025

-16,8% față de 2024

84 RON

2024: 101 RON

02k4k6k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.217 RONAnul 2017: 3.252 RONAnul 2018: 2.578 RONAnul 2019: 5.312 RONAnul 2020: 594 RONAnul 2021: 3.921 RONAnul 2022: 3.797 RONAnul 2023: 3.934 RONAnul 2024: 101 RONAnul 2025: 84 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    84 lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    101 lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    27 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    25 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    23 mii lei
    Profit net
    594 lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    27 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    27 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
514,44Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 514,44 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
0,1%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

0,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2003

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vâlcea cu nr. J38/667/2003.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SAMATCOM SRL

Este SAMATCOM SRL activă?

Da. SAMATCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SAMATCOM SRL?

Cifra de afaceri a SAMATCOM SRL în 2025 a fost de 26.114 lei, în creștere cu 2% față de 2024.

Ce profit a avut SAMATCOM SRL în 2025?

În 2025, SAMATCOM SRL a înregistrat un profit net de 84 lei.

Ce activitate are SAMATCOM SRL?

Activitatea principală a SAMATCOM SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul SAMATCOM SRL?

SAMATCOM SRL are sediul social la adresa Str. Unirii, Bl. M3, Et. P, Orș. Brezoi, Jud. Vâlcea, 245500.

SAMATCOM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SAMATCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SAMATCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. SAMATCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SAMATCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].