ActivăSRL

SALT PRIM CONSTRUCT SRL

Str. Ion Creangă Nr. 28, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720011

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
26313761
Reg. Com.
J33/954/2009
Înființată
9 decembrie 2009
Vechime
16 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2017
136 mii lei
Profit net 2017
42 mii lei
Angajați 2017
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.12.2009

Rezumat

Pe scurt

SALT PRIM CONSTRUCT SRL (CUI 26313761) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2009. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 136.006 lei (-12% față de 2016) și un profit net de 41.599 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26313761
Nr. Reg. Com.
J33/954/2009
EUID
ROONRC.J33/954/2009
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 decembrie 2009
Vechime
16 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Ion Creangă Nr. 28, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720011

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VÎR••• ADR••• MIH•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-12,2% față de 2016

136.006 RON

2016: 154.873 RON

01 mil2 mil20102011201220132014201520162017Anul 2010: 0 RONAnul 2011: 868.604 RONAnul 2012: 922.659 RONAnul 2013: 229.001 RONAnul 2014: 400.269 RONAnul 2015: 1.974.027 RONAnul 2016: 154.873 RONAnul 2017: 136.006 RON

Profit net 2017

+708,9% față de 2016

41.599 RON

2016: -6.832 RON

-20k020k40k60k20102011201220132014201520162017Anul 2010: -12.164 RONAnul 2011: 9.920 RONAnul 2012: 12.935 RONAnul 2013: 507 RONAnul 2014: 31.862 RONAnul 2015: 3 RONAnul 2016: -6.832 RONAnul 2017: 41.599 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    136 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    155 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    3 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    400 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    229 mii lei
    Profit net
    507 lei
    Angajați
    1
  • 2012

    Cifra de afaceri
    923 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    3
  • 2011

    Cifra de afaceri
    869 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    8
  • 2010

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăBun
31%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,84Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,84 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
33%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/954/2009.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre SALT PRIM CONSTRUCT SRL

Este SALT PRIM CONSTRUCT SRL activă?

Da. SALT PRIM CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SALT PRIM CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a SALT PRIM CONSTRUCT SRL în 2017 a fost de 136.006 lei, în scădere cu 12% față de 2016.

Ce profit a avut SALT PRIM CONSTRUCT SRL în 2017?

În 2017, SALT PRIM CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 41.599 lei.

Ce activitate are SALT PRIM CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a SALT PRIM CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul SALT PRIM CONSTRUCT SRL?

SALT PRIM CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Ion Creangă Nr. 28, Mun. Suceava, Jud. Suceava, 720011.

SALT PRIM CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SALT PRIM CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SALT PRIM CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. SALT PRIM CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SALT PRIM CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].