SALD CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 22.10.2024
BUTNĂRENILOR Nr. 888A, Sat Mălini, Comuna Mălini, Jud. Suceava 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

SALD CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50749640) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Mălini, Comuna Mălini, județul Suceava, înființată în 2024. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 830.331 lei (+4.052% față de 2024) și un profit net de 541.585 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
830,3 miilei
+4.051,7%, față de 2024
Profit net 2025
541,6 miilei
+4.993,4%, față de 2024
Angajați 2025
2
Marjă netă
65,2%
Capital social
500lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
202420.000 lei
2025830.331 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri830.33120.000
Profit net541.58510.633
Număr mediu de angajați20
Active imobilizate279.7460
Active circulante313.81716.237
Stocuri00
Creanțe182.2630
Datorii394.3035.104
Capitaluri proprii199.26011.133
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
65% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 65,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,80 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 80% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
66% Față de anul anterior: în creștere

66% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 22.10.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
50749640
Nr. Reg. Com.
J2024033727004
EUID
ROONRC.J2024033727004
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
22 octombrie 2024
Vechime
2 ani
Formă juridică
SRL
Capital social
500 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
BUTNĂRENILOR Nr. 888A, Sat Mălini, Comuna Mălini, Jud. Suceava
Domiciliu fiscal
Str. Butnărenilor Nr. 888A, Sat Mălini Com. Mălini, Jud. Suceava

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0758••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • AL••• IO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2024
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J2024033727004. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SALD CONSTRUCT S.R.L.

Este SALD CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. SALD CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SALD CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a SALD CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 830.331 lei, în creștere cu 4.052% față de 2024.

Ce profit a avut SALD CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, SALD CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 541.585 lei.

Ce activitate are SALD CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a SALD CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul SALD CONSTRUCT S.R.L.?

SALD CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa BUTNĂRENILOR Nr. 888A, Sat Mălini, Comuna Mălini, Jud. Suceava.

SALD CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. SALD CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

SALD CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. SALD CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SALD CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].