Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
SAKRAL CONS SRL (CUI 26779525) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Chiscani, Comuna Chiscani, județul Brăila, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,87 mil. lei (-6,5% față de 2024) și un profit net de 739.068 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.947.021 lei |
| 2017 | 3.899.712 lei |
| 2018 | 3.578.585 lei |
| 2019 | 4.134.368 lei |
| 2020 | 4.275.283 lei |
| 2021 | 6.280.095 lei |
| 2022 | 5.577.630 lei |
| 2023 | 5.164.330 lei |
| 2024 | 5.211.768 lei |
| 2025 | 4.874.726 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.874.726 | 5.211.768 | 5.164.330 | 5.577.630 | 6.280.095 | 4.275.283 | 4.134.368 | 3.578.585 | 3.899.712 | 2.947.021 |
| Profit net | 739.068 | 464.862 | 282.787 | 235.599 | 292.335 | 219.506 | 117.742 | 13.874 | 140.602 | 64.978 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 6 | 4 | 6 | 7 | 7 | 6 | 9 | 5 |
| Active imobilizate | 278.081 | 160.833 | 145.439 | 411.764 | 470.733 | 442.394 | 393.553 | 467.003 | 250.740 | 199.010 |
| Active circulante | 1.326.989 | 844.020 | 1.046.921 | 747.300 | 763.780 | 368.511 | 354.903 | 349.652 | 329.676 | 301.545 |
| Stocuri | 284.430 | 235.152 | 200.884 | 287.591 | 384.900 | 175.368 | 178.288 | 138.435 | 110.374 | 172.638 |
| Creanțe | 51.438 | 38.300 | 95.906 | 72.659 | 112.976 | 39.534 | 69.305 | 95.188 | 113.522 | 27.414 |
| Datorii | 695.955 | 295.917 | 492.511 | 415.991 | 586.797 | 445.416 | 502.473 | 583.151 | 360.786 | 211.001 |
| Capitaluri proprii | 909.115 | 708.936 | 699.849 | 743.073 | 647.716 | 365.489 | 245.983 | 233.504 | 219.630 | 289.554 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,91 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. SAKRAL CONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a SAKRAL CONS SRL în 2025 a fost de 4.874.726 lei (4,87 mil. lei), în scădere cu 6,5% față de 2024.
În 2025, SAKRAL CONS SRL a înregistrat un profit net de 739.068 lei.
Activitatea principală a SAKRAL CONS SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
SAKRAL CONS SRL are sediul social la adresa TINERETULUI Nr. 7, Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Jud. Brăila, 817025.
Da. SAKRAL CONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. SAKRAL CONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].