SAF COM SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 13.12.2000
Calea SURII MARI Nr. 10, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400 5611, Restaurante

Prezentare

Pe scurt

SAF COM SRL (CUI 13615016) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2000. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,13 mil. lei (+1,1% față de 2024) și un profit net de 477.156 lei, cu 8 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
2,1 millei
+1,1%, față de 2024
Profit net 2025
477,2 miilei
−12,4%, față de 2024
Angajați 2025
8
+14,3%, față de 2024
Marjă netă
22,4%
Capital social
210lei
Vechime
25ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016792.993 lei
20171.038.028 lei
20181.203.214 lei
20191.183.248 lei
2020795.175 lei
2021998.245 lei
20221.269.903 lei
20231.656.461 lei
20242.102.785 lei
20252.126.108 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri2.126.1082.102.7851.656.4611.269.903998.245795.1751.183.2481.203.2141.038.028792.993
Profit net477.156544.754419.628504.729107.18879.368340.621338.538290.312134.938
Număr mediu de angajați8788789999
Active imobilizate158.508170.261173.904100.258117.105172.645219.497118.815102.29670.881
Active circulante1.387.515936.722615.846986.857235.435312.069155.061415.519263.329163.226
Stocuri15.14121.91224.46512.27941.43628.36814.21518.83536.97324.783
Creanțe378.642-10.057432.5261.94113.643----
Datorii408.06365.997293.117575.54649.22271.160108.114182.511328.543200.146
Capitaluri proprii1.140.9551.041.386496.633511.569266.941414.975266.444351.82337.08234.962
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
22% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
3,40 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,40 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
26% Față de anul anterior: în creștere

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 22.12.2000

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
13615016
Nr. Reg. Com.
J2000000617325
EUID
ROONRC.J2000000617325
Cod CAEN principal
5611, Restaurante
Data înființării
13 decembrie 2000
Vechime
25 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
210 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Calea SURII MARI Nr. 10, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400
Domiciliu fiscal
Cal. Şurii Mici Nr. 10, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550137

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0269••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • BA••• I••• FLO•••Administrator, România
  • STO••• ADR••• DUMI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2001
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2000
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/617/2000. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SAF COM SRL

Este SAF COM SRL activă?

Da. SAF COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SAF COM SRL?

Cifra de afaceri a SAF COM SRL în 2025 a fost de 2.126.108 lei (2,13 mil. lei), în creștere cu 1,1% față de 2024.

Ce profit a avut SAF COM SRL în 2025?

În 2025, SAF COM SRL a înregistrat un profit net de 477.156 lei.

Ce activitate are SAF COM SRL?

Activitatea principală a SAF COM SRL este Restaurante (CAEN 5611).

Unde are sediul SAF COM SRL?

SAF COM SRL are sediul social la adresa Calea SURII MARI Nr. 10, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.

SAF COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. SAF COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

SAF COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. SAF COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SAF COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].