SA.MA. SRL Funcțiune SRL

Înființată 22.05.2003
Str. VASILE AARON Nr. 27A, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400 6810, Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Prezentare

Pe scurt

SA.MA. SRL (CUI 15451122) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2003. Activitatea principală este Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6810).

În 2009 a raportat o cifră de afaceri de 116.159 lei (-28% față de 2008) și un profit net de 3.579 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2009
116,2 miilei
−28,4%, față de 2008
Profit net 2009
3.579lei
+0,9%, față de 2008
Angajați 2009
-
Marjă netă
3,1%
Capital social
1.000lei
Vechime
23ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2009
Cifra de afaceri
AnValoare
2008162.195 lei
2009116.159 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20092008
Cifra de afaceri116.159162.195
Profit net3.5793.548
Număr mediu de angajați-1
Active imobilizate21.88227.218
Active circulante540.196577.043
Stocuri356.702344.344
Creanțe183.169220.792
Datorii532.085576.930
Capitaluri proprii29.99327.331
Ultimul bilanț: 2009. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2009

Marjă netă

De urmărit
3,1% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,02 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,02 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
95% Față de anul anterior: stabil

95% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 22.05.2003

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
15451122
Nr. Reg. Com.
J32/644/2003
EUID
ROONRC.J32/644/2003
Cod CAEN principal
6810, Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Data înființării
22 mai 2003
Vechime
23 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.000 lei (bilanț 2009)
Adresă sediu
Str. VASILE AARON Nr. 27A, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400
Domiciliu fiscal
Str. Vasile Aaron Nr. 27A, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550290

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0269••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • STO••• ALEXAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2012
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2003
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/644/2003. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre SA.MA. SRL

Este SA.MA. SRL activă?

Da. SA.MA. SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a SA.MA. SRL?

Cifra de afaceri a SA.MA. SRL în 2009 a fost de 116.159 lei, în scădere cu 28% față de 2008.

Ce profit a avut SA.MA. SRL în 2009?

În 2009, SA.MA. SRL a înregistrat un profit net de 3.579 lei.

Ce activitate are SA.MA. SRL?

Activitatea principală a SA.MA. SRL este Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6810).

Unde are sediul SA.MA. SRL?

SA.MA. SRL are sediul social la adresa Str. VASILE AARON Nr. 27A, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.

SA.MA. SRL este plătitoare de TVA?

Nu. SA.MA. SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

SA.MA. SRL are datorii la ANAF?

Nu. SA.MA. SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre SA.MA. SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].