ActivăSRL

ROXANA SERCOM SRL

Str. Republicii Nr. 62, Orş. Rupea, Jud. Braşov, 505500

CAEN 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CUI
3781704
Reg. Com.
J08/764/1993
Înființată
16 martie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
7,7 mil. lei
Profit net 2025
391 mii lei
Angajați 2025
11

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 20.04.1993

Rezumat

Pe scurt

ROXANA SERCOM SRL (CUI 3781704) este o societate cu răspundere limitată activă din Rupea, județul Brașov, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,68 mil. lei (-0,9% față de 2024) și un profit net de 391.122 lei, cu 11 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3781704
Nr. Reg. Com.
J08/764/1993
EUID
ROONRC.J08/764/1993
Cod CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Data înființării
16 martie 1993
Vechime
33 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Republicii Nr. 62, Orş. Rupea, Jud. Braşov, 505500

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CUCIURE••• VIOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,9% față de 2024

7.676.350 RON

2024: 7.745.395 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 3.608.440 RONAnul 2016: 4.284.712 RONAnul 2017: 4.437.280 RONAnul 2019: 5.398.193 RONAnul 2020: 5.467.500 RONAnul 2021: 5.771.695 RONAnul 2022: 7.861.018 RONAnul 2023: 7.784.608 RONAnul 2024: 7.745.395 RONAnul 2025: 7.676.350 RON

Profit net 2025

-41,5% față de 2024

391.122 RON

2024: 668.542 RON

0200k400k600k800k2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 28.938 RONAnul 2016: 175.471 RONAnul 2017: 141.006 RONAnul 2019: 147.386 RONAnul 2020: 158.195 RONAnul 2021: 226.986 RONAnul 2022: 377.192 RONAnul 2023: 373.773 RONAnul 2024: 668.542 RONAnul 2025: 391.122 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    7,7 mil. lei
    Profit net
    391 mii lei
    Angajați
    11
  • 2024

    Cifra de afaceri
    7,7 mil. lei
    Profit net
    669 mii lei
    Angajați
    14
  • 2023

    Cifra de afaceri
    7,8 mil. lei
    Profit net
    374 mii lei
    Angajați
    14
  • 2022

    Cifra de afaceri
    7,9 mil. lei
    Profit net
    377 mii lei
    Angajați
    14
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    227 mii lei
    Angajați
    15
  • 2020

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    158 mii lei
    Angajați
    18
  • 2019

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    147 mii lei
    Angajați
    19
  • 2017

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    141 mii lei
    Angajați
    18
  • 2016

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    175 mii lei
    Angajați
    19
  • 2015

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    17

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,07Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,07 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
39%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

39% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/764/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROXANA SERCOM SRL

Este ROXANA SERCOM SRL activă?

Da. ROXANA SERCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROXANA SERCOM SRL?

Cifra de afaceri a ROXANA SERCOM SRL în 2025 a fost de 7.676.350 lei (7,68 mil. lei), în scădere cu 0,9% față de 2024.

Ce profit a avut ROXANA SERCOM SRL în 2025?

În 2025, ROXANA SERCOM SRL a înregistrat un profit net de 391.122 lei.

Ce activitate are ROXANA SERCOM SRL?

Activitatea principală a ROXANA SERCOM SRL este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

Unde are sediul ROXANA SERCOM SRL?

ROXANA SERCOM SRL are sediul social la adresa Str. Republicii Nr. 62, Orș. Rupea, Jud. Brașov, 505500.

ROXANA SERCOM SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROXANA SERCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ROXANA SERCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROXANA SERCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROXANA SERCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].