ActivăSRL

ROVASAM SRL

Str. Cornişa Bistriţei Nr. 18, Sc. C, Ap. 15, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600104

CAEN 8710: Activități ale centrelor de îngrijire medicală

CUI
26220441
Reg. Com.
J2009001086044
Înființată
13 noiembrie 2009
Vechime
16 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
1,1 mil. lei
Profit net 2025
34 mii lei
Angajați 2025
12

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.11.2009

Rezumat

Pe scurt

ROVASAM SRL (CUI 26220441) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2009. Activitatea principală este Activități ale centrelor de îngrijire medicală (CAEN 8710).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,14 mil. lei (+19% față de 2024) și un profit net de 33.871 lei, cu 12 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26220441
Nr. Reg. Com.
J2009001086044
EUID
ROONRC.J2009001086044
Cod CAEN principal
8710 - Activități ale centrelor de îngrijire medicală
Data înființării
13 noiembrie 2009
Vechime
16 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Cornişa Bistriţei Nr. 18, Sc. C, Ap. 15, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600104

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CHIS••• AD••• CRIST•••
  • MA••• ANG•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+19,2% față de 2024

1.136.088 RON

2024: 952.998 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 211.438 RONAnul 2017: 256.887 RONAnul 2018: 317.058 RONAnul 2019: 438.910 RONAnul 2020: 613.989 RONAnul 2021: 653.241 RONAnul 2022: 622.851 RONAnul 2023: 751.920 RONAnul 2024: 952.998 RONAnul 2025: 1.136.088 RON

Profit net 2025

+109,8% față de 2024

33.871 RON

2024: 16.148 RON

-200k-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -8.375 RONAnul 2017: -54.278 RONAnul 2018: -120.572 RONAnul 2019: -82.688 RONAnul 2020: 260.509 RONAnul 2021: 37.640 RONAnul 2022: 1.676 RONAnul 2023: 2.139 RONAnul 2024: 16.148 RONAnul 2025: 33.871 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    34 mii lei
    Angajați
    12
  • 2024

    Cifra de afaceri
    953 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    13
  • 2023

    Cifra de afaceri
    752 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    623 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    10
  • 2021

    Cifra de afaceri
    653 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    11
  • 2020

    Cifra de afaceri
    614 mii lei
    Profit net
    261 mii lei
    Angajați
    11
  • 2019

    Cifra de afaceri
    439 mii lei
    Profit net
    -83 mii lei
    Angajați
    12
  • 2018

    Cifra de afaceri
    317 mii lei
    Profit net
    -121 mii lei
    Angajați
    11
  • 2017

    Cifra de afaceri
    257 mii lei
    Profit net
    -54 mii lei
    Angajați
    8
  • 2016

    Cifra de afaceri
    211 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,95Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,95 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
48%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 2009

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/1086/2009.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROVASAM SRL

Este ROVASAM SRL activă?

Da. ROVASAM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROVASAM SRL?

Cifra de afaceri a ROVASAM SRL în 2025 a fost de 1.136.088 lei (1,14 mil. lei), în creștere cu 19% față de 2024.

Ce profit a avut ROVASAM SRL în 2025?

În 2025, ROVASAM SRL a înregistrat un profit net de 33.871 lei.

Ce activitate are ROVASAM SRL?

Activitatea principală a ROVASAM SRL este Activități ale centrelor de îngrijire medicală (CAEN 8710).

Unde are sediul ROVASAM SRL?

ROVASAM SRL are sediul social la adresa Str. Cornișa Bistriței Nr. 18, Sc. C, Ap. 15, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600104.

ROVASAM SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROVASAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ROVASAM SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROVASAM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROVASAM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].