Marjă netă
SlabFirma a pierdut 265,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROVANI COM SRL (CUI 24298355) este o societate cu răspundere limitată din Roman, județul Neamț, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN 4638). Firma este în lichidare.
În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 352.453 lei (-53% față de 2023) și o pierdere netă de 936.403 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 1.352.782 lei |
| 2015 | 1.993.338 lei |
| 2016 | 2.696.335 lei |
| 2017 | 2.796.321 lei |
| 2019 | 3.082.530 lei |
| 2020 | 1.186.819 lei |
| 2021 | 1.788.185 lei |
| 2022 | 2.159.981 lei |
| 2023 | 755.727 lei |
| 2024 | 352.453 lei |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 352.453 | 755.727 | 2.159.981 | 1.788.185 | 1.186.819 | 3.082.530 | 2.796.321 | 2.696.335 | 1.993.338 | 1.352.782 |
| Profit net | -936.403 | 12.841 | 3.663 | 9.806 | -126.102 | 172.903 | 125.560 | 172.639 | 77.425 | 45.327 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 1 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 44.472 | 40.820 | 38.490 | 34.540 | 34.188 | 43.118 | 54.614 | 26.051 | 26.439 | 8.657 |
| Active circulante | 149.321 | 1.096.996 | 1.240.734 | 1.693.244 | 1.569.056 | 1.669.546 | 1.424.359 | 1.071.202 | 825.144 | 788.877 |
| Stocuri | 118.224 | 1.048.440 | 1.169.531 | 1.178.764 | 1.042.684 | 1.201.666 | 1.064.306 | 791.030 | 532.778 | 525.661 |
| Creanțe | 30.619 | 42.129 | 57.741 | 492.935 | 521.811 | 454.401 | 327.370 | 260.158 | 194.764 | 246.956 |
| Datorii | 507.044 | 514.664 | 666.310 | 1.120.441 | 1.008.695 | 987.629 | 1.092.300 | 833.338 | 760.306 | 706.257 |
| Capitaluri proprii | -312.852 | 623.551 | 612.914 | 611.737 | 601.932 | 728.034 | 389.475 | 263.915 | 91.277 | 91.277 |
Firma a pierdut 265,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 29% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
261% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. ROVANI COM SRL este în lichidare.
Cifra de afaceri a ROVANI COM SRL în 2024 a fost de 352.453 lei, în scădere cu 53% față de 2023.
În 2024, ROVANI COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 936.403 lei.
Activitatea principală a ROVANI COM SRL este Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN 4638).
ROVANI COM SRL are sediul social la adresa Str. ENERGIEI Nr. 7, Municipiul Roman, Jud. Neamț.
Nu. ROVANI COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ROVANI COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].