ROUES SOLUTIONS SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 19.02.2013
DUMBRĂVII Nr. 15, Sc. B, Ap. 31, cam. 3, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550324 3812, Colectarea deșeurilor periculoase

Prezentare

Pe scurt

ROUES SOLUTIONS SRL (CUI 31253321) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2013. Activitatea principală este Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN 3812).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,71 mil. lei (+4,2% față de 2024) și un profit net de 682.425 lei, cu 30 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
7,7 millei
+4,2%, față de 2024
Profit net 2025
682,4 miilei
+205,8%, față de 2024
Angajați 2025
30
0,0%, față de 2024
Marjă netă
8,9%
Capital social
2.500lei
Vechime
13ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016383.862 lei
20172.615.592 lei
20184.138.749 lei
20195.582.254 lei
20204.262.863 lei
20216.317.870 lei
20227.362.044 lei
20237.468.705 lei
20247.398.136 lei
20257.705.179 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri7.705.1797.398.1367.468.7057.362.0446.317.8704.262.8635.582.2544.138.7492.615.592383.862
Profit net682.425223.157676.5501.444.1021.142.570530.0181.284.748723.5541.285.867207.731
Număr mediu de angajați303026272821161785
Active imobilizate3.755.4923.203.5873.220.1052.363.3432.203.3081.603.3181.752.0511.683.0901.160.297470.560
Active circulante2.231.6462.520.0722.316.1332.746.7262.573.2492.194.1592.059.5751.203.991510.343238.722
Stocuri136.89699.979347.653235.152181.07565.67174.15326.41912.302-
Creanțe1.904.9881.691.0691.541.7681.427.4281.591.9511.321.3561.176.827926.614307.880169.957
Datorii967.5211.373.295854.885784.5751.200.5001.343.559819.737874.660381.773411.623
Capitaluri proprii5.100.9724.418.5474.738.8694.404.4373.606.2542.463.6852.991.8892.012.4211.288.867297.659
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
8,9% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,31 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,31 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
16% Față de anul anterior: în scădere

16% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 19.02.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
31253321
Nr. Reg. Com.
J2013000152323
EUID
ROONRC.J2013000152323
Cod CAEN principal
3812, Colectarea deșeurilor periculoase
Data înființării
19 februarie 2013
Vechime
13 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
2.500 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
DUMBRĂVII Nr. 15, Sc. B, Ap. 31, cam. 3, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550324
Domiciliu fiscal
Cal. Dumbrăvii Nr. 15, cam. 3, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu, 550324

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0369••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IONE••• COS••• CONSTAN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2022
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2013
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/152/2013. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ROUES SOLUTIONS SRL

Este ROUES SOLUTIONS SRL activă?

Da. ROUES SOLUTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROUES SOLUTIONS SRL?

Cifra de afaceri a ROUES SOLUTIONS SRL în 2025 a fost de 7.705.179 lei (7,71 mil. lei), în creștere cu 4,2% față de 2024.

Ce profit a avut ROUES SOLUTIONS SRL în 2025?

În 2025, ROUES SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 682.425 lei.

Ce activitate are ROUES SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală a ROUES SOLUTIONS SRL este Colectarea deșeurilor periculoase (CAEN 3812).

Unde are sediul ROUES SOLUTIONS SRL?

ROUES SOLUTIONS SRL are sediul social la adresa DUMBRĂVII Nr. 15, Sc. B, Ap. 31, cam. 3, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550324.

ROUES SOLUTIONS SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROUES SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ROUES SOLUTIONS SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROUES SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROUES SOLUTIONS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].