ActivăSRL

ROSCLAU SRL

Cal. Dorobanţilor Nr. 109, Sc. 2, Ap. 34, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
31977448
Reg. Com.
J2013002179122
Înființată
8 iulie 2013
Vechime
13 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
1,3 mil. lei
Profit net 2025
144 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.07.2013

Rezumat

Pe scurt

ROSCLAU SRL (CUI 31977448) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2013. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,34 mil. lei (-1,7% față de 2024) și un profit net de 144.063 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
31977448
Nr. Reg. Com.
J2013002179122
EUID
ROONRC.J2013002179122
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
8 iulie 2013
Vechime
13 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Dorobanţilor Nr. 109, Sc. 2, Ap. 34, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CHEREC••• CLAU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-1,7% față de 2024

1.339.027 RON

2024: 1.362.243 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 751.375 RONAnul 2017: 1.563.237 RONAnul 2018: 1.677.852 RONAnul 2019: 1.759.778 RONAnul 2020: 1.092.781 RONAnul 2021: 1.266.554 RONAnul 2022: 1.374.050 RONAnul 2023: 1.411.874 RONAnul 2024: 1.362.243 RONAnul 2025: 1.339.027 RON

Profit net 2025

-21,4% față de 2024

144.063 RON

2024: 183.356 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 33.718 RONAnul 2017: 35.203 RONAnul 2018: 103.845 RONAnul 2019: 88.582 RONAnul 2020: 76.187 RONAnul 2021: 51.681 RONAnul 2022: 30.193 RONAnul 2023: 264.878 RONAnul 2024: 183.356 RONAnul 2025: 144.063 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    144 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    183 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    265 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    89 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    104 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    751 mii lei
    Profit net
    34 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,41Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,41 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
35%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

35% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2179/2013.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROSCLAU SRL

Este ROSCLAU SRL activă?

Da. ROSCLAU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROSCLAU SRL?

Cifra de afaceri a ROSCLAU SRL în 2025 a fost de 1.339.027 lei (1,34 mil. lei), în scădere cu 1,7% față de 2024.

Ce profit a avut ROSCLAU SRL în 2025?

În 2025, ROSCLAU SRL a înregistrat un profit net de 144.063 lei.

Ce activitate are ROSCLAU SRL?

Activitatea principală a ROSCLAU SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul ROSCLAU SRL?

ROSCLAU SRL are sediul social la adresa Cal. Dorobanților Nr. 109, Sc. 2, Ap. 34, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

ROSCLAU SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROSCLAU SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ROSCLAU SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROSCLAU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROSCLAU SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].