Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROSA MED PHARM SRL (CUI 26417088) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Techirghiol, Oraș Techirghiol, județul Constanța, înființată în 2010. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 879.157 lei (-12% față de 2024) și un profit net de 56.101 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.397.319 lei |
| 2017 | 1.497.358 lei |
| 2018 | 1.506.039 lei |
| 2019 | 1.350.303 lei |
| 2020 | 1.287.934 lei |
| 2021 | 1.029.226 lei |
| 2022 | 1.013.326 lei |
| 2023 | 1.008.319 lei |
| 2024 | 996.401 lei |
| 2025 | 879.157 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 879.157 | 996.401 | 1.008.319 | 1.013.326 | 1.029.226 | 1.287.934 | 1.350.303 | 1.506.039 | 1.497.358 | 1.397.319 |
| Profit net | 56.101 | 23.734 | 138.160 | 86.581 | 107.612 | 120.657 | 98.792 | 124.841 | 136.310 | 73.663 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | - | 4 |
| Active imobilizate | 16.061 | 20.229 | 24.614 | 21.902 | 23.063 | 17.941 | 14.316 | 14.316 | 14.316 | 29.632 |
| Active circulante | 338.450 | 285.389 | 382.878 | 288.793 | 394.955 | 579.948 | 486.520 | 491.519 | 416.359 | 347.009 |
| Stocuri | 20.728 | 19.386 | 92.318 | 26.951 | 85.675 | 120.042 | 152.827 | 164.682 | 158.132 | 205.980 |
| Creanțe | 116.707 | 161.248 | 186.395 | 240.186 | 207.595 | 234.676 | 201.926 | 301.079 | 208.444 | 4.708 |
| Datorii | 155.646 | 136.673 | 182.501 | 223.864 | 310.156 | 378.190 | 401.794 | 244.434 | 294.115 | 302.728 |
| Capitaluri proprii | 198.865 | 168.945 | 224.991 | 86.831 | 107.862 | 219.699 | 99.042 | 261.401 | 136.560 | 73.913 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,17 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ROSA MED PHARM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ROSA MED PHARM SRL în 2025 a fost de 879.157 lei, în scădere cu 12% față de 2024.
În 2025, ROSA MED PHARM SRL a înregistrat un profit net de 56.101 lei.
Activitatea principală a ROSA MED PHARM SRL este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
ROSA MED PHARM SRL are sediul social la adresa Str. COLONEL IOAN MĂRCULESCU Nr. 3, LOT 2, Loc. Techirghiol, Oraș Techirghiol, Jud. Constanța.
Da. ROSA MED PHARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. ROSA MED PHARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].