ActivăSRL

ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL

Str. Oltului Nr. 20, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100361

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
31312754
Reg. Com.
J2013000343291
Înființată
4 martie 2013
Vechime
13 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
21,7 mil. lei
Profit net 2025
2,0 mil. lei
Angajați 2025
35

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.03.2013

Rezumat

Pe scurt

ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL (CUI 31312754) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2013. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21,7 mil. lei (-15% față de 2024) și un profit net de 2,01 mil. lei, cu 35 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
31312754
Nr. Reg. Com.
J2013000343291
EUID
ROONRC.J2013000343291
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
4 martie 2013
Vechime
13 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Oltului Nr. 20, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100361

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • MANA••• EL•••
  • MANA••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-15,0% față de 2024

21.701.237 RON

2024: 25.520.894 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.681.318 RONAnul 2017: 2.333.777 RONAnul 2018: 3.439.433 RONAnul 2019: 3.977.144 RONAnul 2020: 3.579.115 RONAnul 2021: 5.865.688 RONAnul 2022: 11.194.745 RONAnul 2023: 24.652.554 RONAnul 2024: 25.520.894 RONAnul 2025: 21.701.237 RON

Profit net 2025

-72,3% față de 2024

2.012.367 RON

2024: 7.276.630 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 39.296 RONAnul 2017: 67.158 RONAnul 2018: 350.786 RONAnul 2019: 330.350 RONAnul 2020: 283.282 RONAnul 2021: 199.717 RONAnul 2022: 2.612.935 RONAnul 2023: 4.985.860 RONAnul 2024: 7.276.630 RONAnul 2025: 2.012.367 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    21,7 mil. lei
    Profit net
    2,0 mil. lei
    Angajați
    35
  • 2024

    Cifra de afaceri
    25,5 mil. lei
    Profit net
    7,3 mil. lei
    Angajați
    31
  • 2023

    Cifra de afaceri
    24,7 mil. lei
    Profit net
    5,0 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2022

    Cifra de afaceri
    11,2 mil. lei
    Profit net
    2,6 mil. lei
    Angajați
    31
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    200 mii lei
    Angajați
    23
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    283 mii lei
    Angajați
    17
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    330 mii lei
    Angajați
    19
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    351 mii lei
    Angajați
    19
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    67 mii lei
    Angajați
    21
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    16

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,92Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 92% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
85%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/343/2013.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL

Este ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL activă?

Da. ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 21.701.237 lei (21,7 mil. lei), în scădere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 2,01 mil. lei (2.012.367 lei).

Ce activitate are ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL?

ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Oltului Nr. 20, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100361.

ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROPE ACCESS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].