Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RONYFARM SRL (CUI 11299952) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Belin, Comuna Belin, județul Covasna, înființată în 1998 și radiată în 2017. Activitatea principală era Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN 4613).
Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 5,39 mil. lei (+114% față de 2011) și un profit net de 680.274 lei, cu 23 de angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | - |
| 2009 | 1.994.031 lei |
| 2010 | 3.679.788 lei |
| 2011 | 2.519.815 lei |
| 2012 | 5.385.075 lei |
| Indicator | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.385.075 | 2.519.815 | 3.679.788 | 1.994.031 | - |
| Profit net | 680.274 | 9.307 | 11.057 | 3.606 | - |
| Număr mediu de angajați | 23 | 25 | 16 | - | - |
| Active imobilizate | 39.335 | 54.104 | 788.475 | - | 502 |
| Active circulante | 6.625.787 | 9.227.405 | 11.248.168 | 1.596.653 | 11.950 |
| Stocuri | 2.932.103 | 3.631.320 | 565.057 | 85.457 | 2.870 |
| Creanțe | 3.686.657 | 5.437.665 | 10.584.403 | 1.509.765 | 8.914 |
| Datorii | 5.971.397 | 9.270.946 | 12.031.205 | 1.821.092 | 16.279 |
| Capitaluri proprii | 693.725 | 10.757 | 10.335 | -723 | -3.827 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,11 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. RONYFARM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2017.
Cifra de afaceri a RONYFARM SRL în 2012 a fost de 5.385.075 lei (5,39 mil. lei), în creștere cu 114% față de 2011.
În 2012, RONYFARM SRL a înregistrat un profit net de 680.274 lei.
Conform bilanțului pe 2012, RONYFARM SRL a avut în medie 23 de angajați (față de 25 de angajați în 2011).
Activitatea principală a RONYFARM SRL era Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN 4613).
RONYFARM SRL avea sediul social la adresa Str. FELSEK Nr. 728, Sat Belin, Comuna Belin, Jud. Covasna, 0527030.
Nu. RONYFARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].