ActivăSRL

ROMVALVES S.R.L.

Str. Industriei Nr. 4B, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420063

CAEN 2814: Fabricarea de articole de robinetărie

CUI
14868068
Reg. Com.
J06/309/2002
Înființată
9 septembrie 2002
Vechime
24 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
15,9 mil. lei
Profit net 2025
2,4 mil. lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.09.2002

Rezumat

Pe scurt

ROMVALVES S.R.L. (CUI 14868068) este o societate cu răspundere limitată activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2002. Activitatea principală este Fabricarea de articole de robinetărie (CAEN 2814).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15,9 mil. lei (+6,9% față de 2024) și un profit net de 2,39 mil. lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14868068
Nr. Reg. Com.
J06/309/2002
EUID
ROONRC.J06/309/2002
Cod CAEN principal
2814 - Fabricarea de articole de robinetărie
Data înființării
9 septembrie 2002
Vechime
24 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Industriei Nr. 4B, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420063

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0263••••••
Email (1)
  • ro••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (1)
  • CHIRO••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+6,9% față de 2024

15.907.413 RON

2024: 14.875.401 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.578.324 RONAnul 2017: 4.825.144 RONAnul 2018: 8.169.529 RONAnul 2019: 9.377.186 RONAnul 2020: 5.055.831 RONAnul 2021: 7.873.271 RONAnul 2022: 9.443.399 RONAnul 2023: 14.773.967 RONAnul 2024: 14.875.401 RONAnul 2025: 15.907.413 RON

Profit net 2025

+227,9% față de 2024

2.391.756 RON

2024: 729.477 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 81.250 RONAnul 2017: 234.555 RONAnul 2018: 912.619 RONAnul 2019: 1.114.254 RONAnul 2020: 492.011 RONAnul 2021: 1.015.580 RONAnul 2022: 1.033.849 RONAnul 2023: 1.757.846 RONAnul 2024: 729.477 RONAnul 2025: 2.391.756 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    15,9 mil. lei
    Profit net
    2,4 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    14,9 mil. lei
    Profit net
    729 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    14,8 mil. lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    9,4 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    7,9 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    5,1 mil. lei
    Profit net
    492 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    9,4 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    8,2 mil. lei
    Profit net
    913 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    4,8 mil. lei
    Profit net
    235 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    81 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,98Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,98 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
48%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/309/2002, sub denumirea ROMVALVES SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROMVALVES S.R.L.

Este ROMVALVES S.R.L. activă?

Da. ROMVALVES S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROMVALVES S.R.L.?

Cifra de afaceri a ROMVALVES S.R.L. în 2025 a fost de 15.907.413 lei (15,9 mil. lei), în creștere cu 6,9% față de 2024.

Ce profit a avut ROMVALVES S.R.L. în 2025?

În 2025, ROMVALVES S.R.L. a înregistrat un profit net de 2,39 mil. lei (2.391.756 lei).

Ce activitate are ROMVALVES S.R.L.?

Activitatea principală a ROMVALVES S.R.L. este Fabricarea de articole de robinetărie (CAEN 2814).

Unde are sediul ROMVALVES S.R.L.?

ROMVALVES S.R.L. are sediul social la adresa Str. Industriei Nr. 4B, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420063.

ROMVALVES S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. ROMVALVES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ROMVALVES S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ROMVALVES S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROMVALVES S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].