ActivăSRL

ROMIN BALAN SRL

Str. Bună Ziua Nr. 25A, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400495

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
33663310
Reg. Com.
J12/2906/2014
Înființată
7 octombrie 2014
Vechime
12 ani
Cifra de afaceri 2025
303 mii lei
Profit net 2025
69 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.10.2014

Rezumat

Pe scurt

ROMIN BALAN SRL (CUI 33663310) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 303.114 lei (+18% față de 2024) și un profit net de 69.450 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33663310
Nr. Reg. Com.
J12/2906/2014
EUID
ROONRC.J12/2906/2014
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
7 octombrie 2014
Vechime
12 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Bună Ziua Nr. 25A, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400495

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BĂRDĂ••• MIR••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+18,3% față de 2024

303.114 RON

2024: 256.266 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 25.800 RONAnul 2017: 60.834 RONAnul 2018: 111.315 RONAnul 2019: 486.494 RONAnul 2020: 836.579 RONAnul 2021: 626.896 RONAnul 2022: 333.588 RONAnul 2023: 498.582 RONAnul 2024: 256.266 RONAnul 2025: 303.114 RON

Profit net 2025

-3,0% față de 2024

69.450 RON

2024: 71.634 RON

-100k-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 282 RONAnul 2017: -57.610 RONAnul 2018: -31.646 RONAnul 2019: 52.536 RONAnul 2020: 97.375 RONAnul 2021: 78.313 RONAnul 2022: 109.193 RONAnul 2023: 69.427 RONAnul 2024: 71.634 RONAnul 2025: 69.450 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    303 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    256 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    499 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    334 mii lei
    Profit net
    109 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    627 mii lei
    Profit net
    78 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    837 mii lei
    Profit net
    97 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    486 mii lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    111 mii lei
    Profit net
    -32 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    61 mii lei
    Profit net
    -58 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    26 mii lei
    Profit net
    282 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,37Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 37% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
85%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2906/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROMIN BALAN SRL

Este ROMIN BALAN SRL activă?

Da. ROMIN BALAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROMIN BALAN SRL?

Cifra de afaceri a ROMIN BALAN SRL în 2025 a fost de 303.114 lei, în creștere cu 18% față de 2024.

Ce profit a avut ROMIN BALAN SRL în 2025?

În 2025, ROMIN BALAN SRL a înregistrat un profit net de 69.450 lei.

Ce activitate are ROMIN BALAN SRL?

Activitatea principală a ROMIN BALAN SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul ROMIN BALAN SRL?

ROMIN BALAN SRL are sediul social la adresa Str. Bună Ziua Nr. 25A, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400495.

ROMIN BALAN SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROMIN BALAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ROMIN BALAN SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROMIN BALAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROMIN BALAN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].