Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROMGUARD CONSULTING SRL (CUI 29006893) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2011. Activitatea principală este Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,99 mil. lei (+7,9% față de 2024) și un profit net de 313.314 lei, cu 90 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.129.331 lei |
| 2017 | 2.817.655 lei |
| 2018 | 3.414.985 lei |
| 2019 | 3.640.463 lei |
| 2020 | 3.317.579 lei |
| 2021 | 3.388.584 lei |
| 2022 | 4.286.431 lei |
| 2023 | 5.511.096 lei |
| 2024 | 5.549.878 lei |
| 2025 | 5.987.398 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5.987.398 | 5.549.878 | 5.511.096 | 4.286.431 | 3.388.584 | 3.317.579 | 3.640.463 | 3.414.985 | 2.817.655 | 2.129.331 |
| Profit net | 313.314 | 192.311 | 442.138 | 189.563 | 167.109 | 133.650 | 682.935 | 541.363 | 448.232 | 182.272 |
| Număr mediu de angajați | 90 | 97 | 106 | 109 | 92 | 100 | 118 | 116 | 92 | 86 |
| Active imobilizate | 79.011 | 98.084 | 116.865 | 93.852 | 110.872 | 127.641 | 155.170 | 125.629 | 123.885 | 139.202 |
| Active circulante | 1.252.450 | 1.458.675 | 1.592.186 | 1.008.987 | 740.570 | 626.057 | 975.481 | 971.780 | 843.046 | 704.860 |
| Stocuri | - | - | 20 | 20 | 20 | 21 | - | - | - | - |
| Creanțe | 968.417 | 997.238 | 1.124.315 | 817.129 | 652.545 | 561.283 | 539.815 | 584.740 | 493.182 | 291.330 |
| Datorii | 962.492 | 1.216.931 | 1.336.608 | 1.012.778 | 785.714 | 518.848 | 433.422 | 529.117 | 517.928 | 348.425 |
| Capitaluri proprii | 377.144 | 347.043 | 377.161 | 89.763 | 67.309 | 235.698 | 698.259 | 569.257 | 450.169 | 496.938 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,30 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ROMGUARD CONSULTING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ROMGUARD CONSULTING SRL în 2025 a fost de 5.987.398 lei (5,99 mil. lei), în creștere cu 7,9% față de 2024.
În 2025, ROMGUARD CONSULTING SRL a înregistrat un profit net de 313.314 lei.
Activitatea principală a ROMGUARD CONSULTING SRL este Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
ROMGUARD CONSULTING SRL are sediul social la adresa MACULUI Nr. 7, CAMERA 2, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550089.
Da. ROMGUARD CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. ROMGUARD CONSULTING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].