Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROMGAMA SRL (CUI 16289216) este o societate cu răspundere limitată activă din Botoșani, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14 mil. lei (+60% față de 2024) și un profit net de 784.124 lei, cu 22 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 4.127.677 lei |
| 2017 | 4.676.930 lei |
| 2018 | 4.674.759 lei |
| 2019 | 5.572.222 lei |
| 2020 | 6.356.442 lei |
| 2021 | 5.703.306 lei |
| 2022 | 6.133.845 lei |
| 2023 | 8.008.736 lei |
| 2024 | 8.789.299 lei |
| 2025 | 14.026.528 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.026.528 | 8.789.299 | 8.008.736 | 6.133.845 | 5.703.306 | 6.356.442 | 5.572.222 | 4.674.759 | 4.676.930 | 4.127.677 |
| Profit net | 784.124 | 387.569 | 340.977 | 99.777 | 101.486 | 107.449 | 96.110 | 156.203 | 105.052 | 134.679 |
| Număr mediu de angajați | 22 | 19 | 19 | 16 | 18 | 21 | 19 | 19 | 20 | 19 |
| Active imobilizate | 832.335 | 872.892 | 1.271.926 | 1.075.389 | 588.642 | 661.199 | 267.577 | 93.535 | 131.189 | 71.382 |
| Active circulante | 1.695.012 | 942.512 | 672.905 | 634.782 | 696.099 | 536.316 | 436.961 | 995.884 | 608.574 | 446.497 |
| Stocuri | 1.233.181 | 787.840 | 582.192 | 558.076 | 605.735 | 485.477 | 379.958 | 924.511 | 512.204 | 263.962 |
| Creanțe | 731.762 | 145.543 | 42.919 | 54.895 | 21.696 | 35.581 | 13.144 | 31.109 | 36.911 | 23.021 |
| Datorii | 1.928.695 | 966.535 | 1.232.554 | 1.318.871 | 946.745 | 961.005 | 544.204 | 693.146 | 499.693 | 382.861 |
| Capitaluri proprii | 598.652 | 848.869 | 712.277 | 391.300 | 337.996 | 236.510 | 160.334 | 396.273 | 240.070 | 135.018 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 88% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
76% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ROMGAMA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ROMGAMA SRL în 2025 a fost de 14.026.528 lei (14 mil. lei), în creștere cu 60% față de 2024.
În 2025, ROMGAMA SRL a înregistrat un profit net de 784.124 lei.
Activitatea principală a ROMGAMA SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
ROMGAMA SRL are sediul social la adresa PATRIARH TEOCTIST ARAPAȘU Nr. 4, Et. P, Municipiul Botoșani, Jud. Botoșani.
Da. ROMGAMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ROMGAMA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].