Marjă netă
SlabFirma a pierdut 216,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROMDAC IMPEX SRL (CUI 4163566) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Bucium, Comuna Șinca, județul Brașov, înființată în 1993. Activitatea principală este Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 87.318 lei (-38% față de 2024) și o pierdere netă de 188.682 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 146.171 lei |
| 2017 | - |
| 2018 | 2.000 lei |
| 2019 | 134.550 lei |
| 2020 | 190.636 lei |
| 2021 | 572.272 lei |
| 2022 | 447.561 lei |
| 2023 | 432.054 lei |
| 2024 | 141.709 lei |
| 2025 | 87.318 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 87.318 | 141.709 | 432.054 | 447.561 | 572.272 | 190.636 | 134.550 | 2.000 | - | 146.171 |
| Profit net | -188.682 | 100.699 | 203.906 | 32.948 | 23.763 | 3.579 | 125.801 | -8.445 | -20.364 | 38.238 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 0 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 197.658 | 413.540 | 301.965 | 221.718 | 181.810 | 159.363 | 89.126 | 3.086 | 88.086 | 88.086 |
| Active circulante | 209.138 | 179.466 | 198.590 | 196.941 | 233.920 | 168.532 | 284.863 | 128.261 | 158.092 | 169.053 |
| Stocuri | 102.350 | 86.192 | 72.659 | 129.301 | 189.056 | 143.508 | 122.361 | 123.911 | 123.911 | 122.362 |
| Creanțe | 45.551 | 44.987 | 10.817 | 45.577 | 12.387 | 25.720 | 162.008 | 3.986 | 33.258 | 31.934 |
| Datorii | 16.465 | 13.992 | 15.041 | 137.051 | 167.069 | 110.197 | 159.870 | 43.029 | 149.415 | 140.012 |
| Capitaluri proprii | 390.331 | 579.014 | 478.314 | 274.408 | 241.461 | 217.698 | 214.119 | 88.318 | 96.763 | 117.127 |
Firma a pierdut 216,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 12,70 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ROMDAC IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ROMDAC IMPEX SRL în 2025 a fost de 87.318 lei, în scădere cu 38% față de 2024.
În 2025, ROMDAC IMPEX SRL a înregistrat o pierdere netă de 188.682 lei.
Activitatea principală a ROMDAC IMPEX SRL este Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).
ROMDAC IMPEX SRL are sediul social la adresa BUCIUM Nr. 22, Sat Bucium, Comuna Șinca, Jud. Brașov, 507201.
Da. ROMDAC IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ROMDAC IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].