ActivăSA

ROMCONSTRUCT SA

Str. Sitarului Nr. 1, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100029

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
1348098
Reg. Com.
J1991000255297
Înființată
4 aprilie 1991
Vechime
35 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
2,6 mil. lei
Profit net 2025
20 mii lei
Angajați 2025
25

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.02.1993

Rezumat

Pe scurt

ROMCONSTRUCT SA (CUI 1348098) este o societate pe acțiuni activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1991. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,59 mil. lei (-10% față de 2024) și un profit net de 20.284 lei, cu 25 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1348098
Nr. Reg. Com.
J1991000255297
EUID
ROONRC.J1991000255297
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
4 aprilie 1991
Vechime
35 de ani, 6 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Sitarului Nr. 1, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100029

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • R••• NECU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-10,1% față de 2024

2.594.162 RON

2024: 2.885.519 RON

01 mil2 mil3 mil2015201620172018201920212022202320242025Anul 2015: 372.398 RONAnul 2016: 300.372 RONAnul 2017: 533.402 RONAnul 2018: 203.349 RONAnul 2019: 223.697 RONAnul 2021: 557.184 RONAnul 2022: 997.437 RONAnul 2023: 2.096.849 RONAnul 2024: 2.885.519 RONAnul 2025: 2.594.162 RON

Profit net 2025

-95,1% față de 2024

20.284 RON

2024: 418.215 RON

-1 mil-500k0500k2015201620172018201920212022202320242025Anul 2015: 60.919 RONAnul 2016: -719.458 RONAnul 2017: 364.414 RONAnul 2018: 47.406 RONAnul 2019: -448.158 RONAnul 2021: -198.145 RONAnul 2022: 98.421 RONAnul 2023: 75.309 RONAnul 2024: 418.215 RONAnul 2025: 20.284 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    25
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    418 mii lei
    Angajați
    27
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    21
  • 2022

    Cifra de afaceri
    997 mii lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    13
  • 2021

    Cifra de afaceri
    557 mii lei
    Profit net
    -198 mii lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    224 mii lei
    Profit net
    -448 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    203 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    533 mii lei
    Profit net
    364 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    300 mii lei
    Profit net
    -719 mii lei
    Angajați
    7
  • 2015

    Cifra de afaceri
    372 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    10

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,8%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
17,10Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 17,10 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
5,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

5,8% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2017

    Stare încheiată la ONRC: Urmărire penală

  3. Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  4. Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare judiciară; Este sub incidența Legii nr. 85/2006.

  5. 2015

    Stări noi la ONRC

    Reorganizare judiciară; Este sub incidența Legii nr. 85/2006.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (6 evenimente în plus, 1991 - 2014)
  1. 2014

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2006

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/255/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROMCONSTRUCT SA

Este ROMCONSTRUCT SA activă?

Da. ROMCONSTRUCT SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROMCONSTRUCT SA?

Cifra de afaceri a ROMCONSTRUCT SA în 2025 a fost de 2.594.162 lei (2,59 mil. lei), în scădere cu 10% față de 2024.

Ce profit a avut ROMCONSTRUCT SA în 2025?

În 2025, ROMCONSTRUCT SA a înregistrat un profit net de 20.284 lei.

Ce activitate are ROMCONSTRUCT SA?

Activitatea principală a ROMCONSTRUCT SA este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul ROMCONSTRUCT SA?

ROMCONSTRUCT SA are sediul social la adresa Str. Sitarului Nr. 1, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100029.

ROMCONSTRUCT SA este plătitoare de TVA?

Da. ROMCONSTRUCT SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ROMCONSTRUCT SA are datorii la ANAF?

Nu. ROMCONSTRUCT SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROMCONSTRUCT SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].