ActivăSRL

ROMATAS CONSTRUCT SRL

Pţa. Ion Creangă Nr. 8, Bl. C82, Et. 5, Ap. 15, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410009

CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CUI
18919083
Reg. Com.
J05/1596/2006
Înființată
8 august 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
28 mii lei
Profit net 2025
73 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.08.2006

Rezumat

Pe scurt

ROMATAS CONSTRUCT SRL (CUI 18919083) este o societate cu răspundere limitată activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.177 lei (-78% față de 2024) și un profit net de 72.778 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18919083
Nr. Reg. Com.
J05/1596/2006
EUID
ROONRC.J05/1596/2006
Cod CAEN principal
7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
8 august 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Pţa. Ion Creangă Nr. 8, Bl. C82, Et. 5, Ap. 15, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410009

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CIUC••• MIHA••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-78,3% față de 2024

28.177 RON

2024: 129.794 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 99.733 RONAnul 2017: 136.051 RONAnul 2018: 100.990 RONAnul 2019: 190.860 RONAnul 2020: 249.220 RONAnul 2021: 448.852 RONAnul 2022: 227.124 RONAnul 2023: 226.358 RONAnul 2024: 129.794 RONAnul 2025: 28.177 RON

Profit net 2025

+1169,0% față de 2024

72.778 RON

2024: 5.735 RON

-200k-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 43.506 RONAnul 2017: 84.183 RONAnul 2018: 43.060 RONAnul 2019: 85.627 RONAnul 2020: 59.204 RONAnul 2021: 191.877 RONAnul 2022: 29.035 RONAnul 2023: -104.410 RONAnul 2024: 5.735 RONAnul 2025: 72.778 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    130 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    226 mii lei
    Profit net
    -104 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    227 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    449 mii lei
    Profit net
    192 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    249 mii lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    191 mii lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    101 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    136 mii lei
    Profit net
    84 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    44 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
258%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 258,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,91Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
94%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2006

  2. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2014

    Schimbarea denumirii

    PROIECTCONSULT POPESCU SRL → ROMATAS CONSTRUCT SRL

  6. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bihor cu nr. J5/1596/2006.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROMATAS CONSTRUCT SRL

Este ROMATAS CONSTRUCT SRL activă?

Da. ROMATAS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROMATAS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ROMATAS CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 28.177 lei, în scădere cu 78% față de 2024.

Ce profit a avut ROMATAS CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, ROMATAS CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 72.778 lei.

Ce activitate are ROMATAS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ROMATAS CONSTRUCT SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul ROMATAS CONSTRUCT SRL?

ROMATAS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Pța. Ion Creangă Nr. 8, Bl. C82, Et. 5, Ap. 15, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410009.

ROMATAS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROMATAS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ROMATAS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROMATAS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROMATAS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].