Marjă netă
SlabFirma a pierdut 12 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROM BAR SRL (CUI 2074519) este o societate cu răspundere limitată activă din Slobozia, județul Ialomița, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 604.439 lei (-12% față de 2024) și o pierdere netă de 72.239 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 311.736 lei |
| 2017 | 389.171 lei |
| 2018 | 419.091 lei |
| 2019 | 436.709 lei |
| 2020 | 468.426 lei |
| 2021 | 560.298 lei |
| 2022 | 690.823 lei |
| 2023 | 772.980 lei |
| 2024 | 687.439 lei |
| 2025 | 604.439 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 604.439 | 687.439 | 772.980 | 690.823 | 560.298 | 468.426 | 436.709 | 419.091 | 389.171 | 311.736 |
| Profit net | -72.239 | 40.189 | 93.628 | 89.636 | 22.427 | 36.822 | 7.017 | 32.549 | 3.507 | -888 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 5 | 4 | 5 | 6 | 5 | - | 6 |
| Active imobilizate | 35.907 | 42.337 | 48.768 | - | - | - | - | - | 14.420 | 15.630 |
| Active circulante | 237.358 | 374.368 | 357.174 | 318.643 | 268.954 | 237.140 | 188.184 | 161.288 | 91.565 | 70.717 |
| Stocuri | 195.283 | 201.351 | 208.706 | 225.782 | 233.879 | 200.833 | 180.427 | 151.072 | 89.188 | 67.810 |
| Creanțe | 15.406 | 3.743 | 315 | 51 | 1.233 | 96 | 224 | 1.792 | 160 | 800 |
| Datorii | 76.095 | 36.183 | 65.609 | 72.646 | 112.612 | 101.205 | 89.072 | 66.838 | 44.084 | 23.970 |
| Capitaluri proprii | 197.170 | 380.522 | 340.333 | 245.997 | 156.342 | 135.935 | 99.112 | 94.450 | 61.901 | 62.377 |
Firma a pierdut 12 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ROM BAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ROM BAR SRL în 2025 a fost de 604.439 lei, în scădere cu 12% față de 2024.
În 2025, ROM BAR SRL a înregistrat o pierdere netă de 72.239 lei.
Activitatea principală a ROM BAR SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
ROM BAR SRL are sediul social la adresa Str. CUZA VODA Nr. -, Bl. 15A, Sc. A, Et. 3, Ap. 12, Municipiul Slobozia, Jud. Ialomița, 8400.
Da. ROM BAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ROM BAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].