Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROLINEX PROD-SERV SRL (CUI 8222525) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 1996. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 873.382 lei (-7,1% față de 2024) și un profit net de 15.836 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.660.844 lei |
| 2017 | 861.455 lei |
| 2018 | 1.495.603 lei |
| 2019 | 1.039.175 lei |
| 2020 | 875.792 lei |
| 2021 | 720.799 lei |
| 2022 | 981.431 lei |
| 2023 | 1.084.489 lei |
| 2024 | 939.738 lei |
| 2025 | 873.382 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 873.382 | 939.738 | 1.084.489 | 981.431 | 720.799 | 875.792 | 1.039.175 | 1.495.603 | 861.455 | 1.660.844 |
| Profit net | 15.836 | 72.713 | 122.978 | 46.211 | 43.397 | 95.637 | 62.746 | 135.896 | 39.172 | 201.525 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 41.077 | 76.269 | 17.972 | 28.837 | 42.683 | 6.149 | 4.937 | 5.475 | 6.013 | 7.134 |
| Active circulante | 134.716 | 419.459 | 307.300 | 325.728 | 333.482 | 429.194 | 390.373 | 756.176 | 348.570 | 667.171 |
| Stocuri | 44.437 | 80.562 | 115.695 | 103.355 | 69.461 | 78.258 | 61.047 | 72.746 | 87.931 | 65.283 |
| Creanțe | 33.980 | 313.706 | 48.271 | 25.851 | 151.693 | 317.936 | 299.114 | 654.364 | 118.873 | 523.798 |
| Datorii | 157.943 | 420.186 | 178.846 | 307.664 | 257.771 | 272.014 | 234.321 | 583.144 | 311.215 | 392.004 |
| Capitaluri proprii | 21.389 | 78.266 | 148.742 | 51.764 | 120.587 | 163.936 | 162.195 | 180.621 | 44.725 | 283.763 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 85% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ROLINEX PROD-SERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ROLINEX PROD-SERV SRL în 2025 a fost de 873.382 lei, în scădere cu 7,1% față de 2024.
În 2025, ROLINEX PROD-SERV SRL a înregistrat un profit net de 15.836 lei.
Activitatea principală a ROLINEX PROD-SERV SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
ROLINEX PROD-SERV SRL are sediul social la adresa Str. JIRULUI Nr. 7, București Sectorul 4, Jud. București.
Da. ROLINEX PROD-SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. ROLINEX PROD-SERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].