ActivăSRL

ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL

Str Prelungire Grîuşor Nr. 8, Bl. D6, Et. 3, Ap. 14, Mun. Feteşti, Jud. Ialomiţa

CAEN 2223: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

CUI
24112141
Reg. Com.
J2008000452218
Înființată
27 iunie 2008
Vechime
18 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
498 mii lei
Profit net 2025
77 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.06.2008

Rezumat

Pe scurt

ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL (CUI 24112141) este o societate cu răspundere limitată activă din Fetești, județul Ialomița, înființată în 2008. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 497.561 lei (-16% față de 2024) și un profit net de 77.057 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24112141
Nr. Reg. Com.
J2008000452218
EUID
ROONRC.J21/452/2008
Cod CAEN principal
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Data înființării
27 iunie 2008
Vechime
18 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str Prelungire Grîuşor Nr. 8, Bl. D6, Et. 3, Ap. 14, Mun. Feteşti, Jud. Ialomiţa

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • NO••• VIO••• IO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-16,5% față de 2024

497.561 RON

2024: 595.722 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 170.849 RONAnul 2017: 149.857 RONAnul 2018: 158.794 RONAnul 2019: 167.206 RONAnul 2020: 281.856 RONAnul 2021: 300.880 RONAnul 2022: 439.638 RONAnul 2023: 623.663 RONAnul 2024: 595.722 RONAnul 2025: 497.561 RON

Profit net 2025

+331,0% față de 2024

77.057 RON

2024: -33.357 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 36.466 RONAnul 2017: -11.282 RONAnul 2018: 3.956 RONAnul 2019: -45.318 RONAnul 2020: 3.116 RONAnul 2021: -17.533 RONAnul 2022: 39.414 RONAnul 2023: 11.969 RONAnul 2024: -33.357 RONAnul 2025: 77.057 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    498 mii lei
    Profit net
    77 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    596 mii lei
    Profit net
    -33 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    624 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    440 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    301 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    282 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    167 mii lei
    Profit net
    -45 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    159 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    150 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    171 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,86Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 86% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
72%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ialomița cu nr. J21/452/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL

Este ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL activă?

Da. ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL?

Cifra de afaceri a ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL în 2025 a fost de 497.561 lei, în scădere cu 16% față de 2024.

Ce profit a avut ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL în 2025?

În 2025, ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL a înregistrat un profit net de 77.057 lei.

Ce activitate are ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL?

Activitatea principală a ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

Unde are sediul ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL?

ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL are sediul social la adresa Str Prelungire Grîușor Nr. 8, Bl. D6, Et. 3, Ap. 14, Mun. Fetești, Jud. Ialomița.

ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROLCOM CONSTRUCTIONS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].