ActivăSRL

ROCONSULT SRL

Cal. Galaţi Nr. 370F, Mun. Brăila, Jud. Brăila, 810362

CAEN 9531: Repararea și întreținerea autovehiculelor

CUI
22356395
Reg. Com.
J2007000785092
Înființată
4 septembrie 2007
Vechime
19 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
576 mii lei
Profit net 2025
14 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.09.2007

Rezumat

Pe scurt

ROCONSULT SRL (CUI 22356395) este o societate cu răspundere limitată activă din Brăila, înființată în 2007. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 575.753 lei (+3,3% față de 2024) și un profit net de 13.714 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22356395
Nr. Reg. Com.
J2007000785092
EUID
ROONRC.J2007000785092
Cod CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Data înființării
4 septembrie 2007
Vechime
19 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Galaţi Nr. 370F, Mun. Brăila, Jud. Brăila, 810362

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GEORGE••• GI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+3,3% față de 2024

575.753 RON

2024: 557.327 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 357.164 RONAnul 2017: 372.744 RONAnul 2018: 372.734 RONAnul 2019: 369.607 RONAnul 2020: 311.856 RONAnul 2021: 374.996 RONAnul 2022: 451.631 RONAnul 2023: 542.768 RONAnul 2024: 557.327 RONAnul 2025: 575.753 RON

Profit net 2025

+275,3% față de 2024

13.714 RON

2024: 3.654 RON

010k20k30k40k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 36.416 RONAnul 2017: 19.260 RONAnul 2018: 31.010 RONAnul 2019: 12.905 RONAnul 2020: 11.453 RONAnul 2021: 16.638 RONAnul 2022: 14.786 RONAnul 2023: 24.008 RONAnul 2024: 3.654 RONAnul 2025: 13.714 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    576 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    557 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    543 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    452 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    375 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    312 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    370 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    373 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    373 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    357 mii lei
    Profit net
    36 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,4%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,43Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 43% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
30%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brăila cu nr. J9/785/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ROCONSULT SRL

Este ROCONSULT SRL activă?

Da. ROCONSULT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ROCONSULT SRL?

Cifra de afaceri a ROCONSULT SRL în 2025 a fost de 575.753 lei, în creștere cu 3,3% față de 2024.

Ce profit a avut ROCONSULT SRL în 2025?

În 2025, ROCONSULT SRL a înregistrat un profit net de 13.714 lei.

Ce activitate are ROCONSULT SRL?

Activitatea principală a ROCONSULT SRL este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

Unde are sediul ROCONSULT SRL?

ROCONSULT SRL are sediul social la adresa Cal. Galați Nr. 370F, Mun. Brăila, Jud. Brăila, 810362.

ROCONSULT SRL este plătitoare de TVA?

Da. ROCONSULT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ROCONSULT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ROCONSULT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ROCONSULT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].