Marjă netă
SlabFirma a pierdut 10,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ROATAFARM SRL (CUI 6196900) a fost o societate cu răspundere limitată din Comuna Roata de Jos, județul Giurgiu, înființată în 1994 și radiată în 2016. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
Ultimul bilanț, din 2015, arată o cifră de afaceri de 139.336 lei (-62% față de 2014) și o pierdere netă de 14.843 lei, cu 1 angajat.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 435.875 lei |
| 2009 | 697.005 lei |
| 2010 | 708.495 lei |
| 2011 | 645.281 lei |
| 2012 | 625.980 lei |
| 2013 | 556.199 lei |
| 2014 | 369.470 lei |
| 2015 | 139.336 lei |
| Indicator | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 139.336 | 369.470 | 556.199 | 625.980 | 645.281 | 708.495 | 697.005 | 435.875 |
| Profit net | -14.843 | 28.235 | 58.902 | 67.743 | 53.857 | 47.311 | 38.565 | 7.765 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | - | - | - | 249 | 1.249 | - | 3.619 | 12.303 |
| Active circulante | 20.190 | 84.875 | 181.703 | 252.653 | 273.083 | 253.135 | 221.183 | 84.038 |
| Stocuri | - | 35.722 | 59.486 | 55.437 | 64.953 | 66.775 | 70.595 | 59.496 |
| Creanțe | - | 34.184 | 82.163 | 166.477 | 161.651 | 178.440 | 147.151 | 6.442 |
| Datorii | 5.992 | 55.834 | 122.800 | 184.353 | 219.669 | 205.018 | 185.431 | 89.584 |
| Capitaluri proprii | 14.198 | 29.041 | 58.903 | 68.549 | 54.663 | 48.117 | 39.371 | 6.757 |
Firma a pierdut 10,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,37 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. ROATAFARM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.
Cifra de afaceri a ROATAFARM SRL în 2015 a fost de 139.336 lei, în scădere cu 62% față de 2014.
În 2015, ROATAFARM SRL a înregistrat o pierdere netă de 14.843 lei.
Conform bilanțului pe 2015, ROATAFARM SRL a avut în medie 1 angajat (față de 3 angajați în 2014).
Activitatea principală a ROATAFARM SRL era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
ROATAFARM SRL avea sediul social la adresa Com. ROATA DE JOS, Comuna Roata de Jos, Jud. Giurgiu, 8159.
Nu. ROATAFARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].