RadiatăSRL

RM EVAFARM SRL

Nr. 748, Sat Tudor Vladimirescu Com. Tudor Vladimirescu, Jud. Galaţi, 807295

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
32612741
Reg. Com.
J17/1530/2013
Înființată
23 decembrie 2013
Vechime
12 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2017
45 mii lei
Profit net 2017
-24 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 24.09.2018

Rezumat

Pe scurt

RM EVAFARM SRL (CUI 32612741) a fost o societate cu răspundere limitată din comuna Tudor Vladimirescu, județul Galați, înființată în 2013 și radiată în 2018. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 44.828 lei (-84% față de 2016) și o pierdere netă de 24.004 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32612741
Nr. Reg. Com.
J17/1530/2013
EUID
ROONRC.J17/1530/2013
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
23 decembrie 2013
Vechime
12 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 748, Sat Tudor Vladimirescu Com. Tudor Vladimirescu, Jud. Galaţi, 807295

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • C••• •• INSOLVE••• GRĂDINA••• S•••
  • GRĂDINA••• MIHA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-84,4% față de 2016

44.828 RON

2016: 287.050 RON

0100k200k300k400k20132014201520162017Anul 2013: 0 RONAnul 2014: 122.371 RONAnul 2015: 300.023 RONAnul 2016: 287.050 RONAnul 2017: 44.828 RON

Profit net 2017

-15386,5% față de 2016

-24.004 RON

2016: -155 RON

-30k-20k-10k010k20132014201520162017Anul 2013: 0 RONAnul 2014: -6.803 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: -155 RONAnul 2017: -24.004 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    45 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    287 mii lei
    Profit net
    -155 lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    300 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    122 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-54%Față de anul anterior: în scădere
2014201520162017

Firma a pierdut 53,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,49Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Activele circulante acoperă doar 49% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
152%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

152% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2017

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Faliment

  5. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  6. Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2013 - 2017)
  1. 2017

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2013

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/1530/2013.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RM EVAFARM SRL

Este RM EVAFARM SRL activă?

Nu. RM EVAFARM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.

Care este cifra de afaceri a RM EVAFARM SRL?

Cifra de afaceri a RM EVAFARM SRL în 2017 a fost de 44.828 lei, în scădere cu 84% față de 2016.

Ce profit a avut RM EVAFARM SRL în 2017?

În 2017, RM EVAFARM SRL a înregistrat o pierdere netă de 24.004 lei.

Ce activitate avea RM EVAFARM SRL?

Activitatea principală a RM EVAFARM SRL era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde avea sediul RM EVAFARM SRL?

RM EVAFARM SRL avea sediul social la adresa Nr. 748, Sat Tudor Vladimirescu Com. Tudor Vladimirescu, Jud. Galați, 807295.

RM EVAFARM SRL are datorii la ANAF?

Nu. RM EVAFARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RM EVAFARM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].