ActivăSRL

RIVIA S.R.L.

Str. Zizinului Nr. 43, Ap. 1, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500403

CAEN 8211: Activități combinate de secretariat

CUI
42102499
Reg. Com.
J08/41/2020
Înființată
14 ianuarie 2020
Vechime
6 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2024
212 mii lei
Profit net 2024
21 mii lei
Angajați 2024
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • sediu expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.01.2020

Rezumat

Pe scurt

RIVIA S.R.L. (CUI 42102499) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2020. Activitatea principală este Activități combinate de secretariat (CAEN 8211).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 211.637 lei (-33% față de 2023) și un profit net de 21.401 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
42102499
Nr. Reg. Com.
J08/41/2020
EUID
ROONRC.J8/41/2020
Cod CAEN principal
8211 - Activități combinate de secretariat
Data înființării
14 ianuarie 2020
Vechime
6 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Zizinului Nr. 43, Ap. 1, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500403

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • DRAGO••• CONSTA••• ISAB•••
  • DRAGO••• DESPI••• NICO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2020 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-33,1% față de 2023

211.637 RON

2023: 316.248 RON

0100k200k300k400k20202021202220232024Anul 2020: 121.666 RONAnul 2021: 141.997 RONAnul 2022: 270.182 RONAnul 2023: 316.248 RONAnul 2024: 211.637 RON

Profit net 2024

+211,6% față de 2023

21.401 RON

2023: -19.173 RON

-100k0100k200k20202021202220232024Anul 2020: 93.270 RONAnul 2021: 87.415 RONAnul 2022: 184.752 RONAnul 2023: -19.173 RONAnul 2024: 21.401 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    212 mii lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    316 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    270 mii lei
    Profit net
    185 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    142 mii lei
    Profit net
    87 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    122 mii lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăBun
10%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,05Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,05 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
93%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  3. 2024

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  5. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2020 - 2020)
  1. 2020

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/41/2020.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RIVIA S.R.L.

Este RIVIA S.R.L. activă?

Da. RIVIA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RIVIA S.R.L.?

Cifra de afaceri a RIVIA S.R.L. în 2024 a fost de 211.637 lei, în scădere cu 33% față de 2023.

Ce profit a avut RIVIA S.R.L. în 2024?

În 2024, RIVIA S.R.L. a înregistrat un profit net de 21.401 lei.

Ce activitate are RIVIA S.R.L.?

Activitatea principală a RIVIA S.R.L. este Activități combinate de secretariat (CAEN 8211).

Unde are sediul RIVIA S.R.L.?

RIVIA S.R.L. are sediul social la adresa Str. Zizinului Nr. 43, Ap. 1, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500403.

RIVIA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. RIVIA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

RIVIA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RIVIA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RIVIA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].