ActivăSRL

RIPLI SERV CONSTRUCT SRL

BĂRCĂNEŞTI Nr. 353, Sat Bărcăneşti Com. Bărcăneşti, Jud. Prahova, 107055

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
30040880
Reg. Com.
J29/536/2012
Înființată
5 aprilie 2012
Vechime
14 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2024
167 mii lei
Profit net 2024
-72 mii lei
Angajați 2024
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.04.2012

Rezumat

Pe scurt

RIPLI SERV CONSTRUCT SRL (CUI 30040880) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Bărcănești, județul Prahova, înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 167.338 lei (-88% față de 2023) și o pierdere netă de 72.052 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30040880
Nr. Reg. Com.
J29/536/2012
EUID
ROONRC.J29/536/2012
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
5 aprilie 2012
Vechime
14 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
BĂRCĂNEŞTI Nr. 353, Sat Bărcăneşti Com. Bărcăneşti, Jud. Prahova, 107055

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • R••• VIRGI••• MAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-88,2% față de 2023

167.338 RON

2023: 1.419.360 RON

0500k1 mil2 mil2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 177.936 RONAnul 2016: 312.714 RONAnul 2017: 577.194 RONAnul 2018: 948.553 RONAnul 2019: 1.496.044 RONAnul 2020: 1.238.132 RONAnul 2021: 1.096.660 RONAnul 2022: 1.341.790 RONAnul 2023: 1.419.360 RONAnul 2024: 167.338 RON

Profit net 2024

+92,7% față de 2023

-72.052 RON

2023: -985.952 RON

-1 mil-500k0500k2015201620172018201920202021202220232024Anul 2015: 6 RONAnul 2016: 103.431 RONAnul 2017: 220.769 RONAnul 2018: 321.020 RONAnul 2019: 16.038 RONAnul 2020: 150.994 RONAnul 2021: 11.281 RONAnul 2022: 214.358 RONAnul 2023: -985.952 RONAnul 2024: -72.052 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    167 mii lei
    Profit net
    -72 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    -986 mii lei
    Angajați
    13
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    214 mii lei
    Angajați
    12
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    20
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    151 mii lei
    Angajați
    22
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    14
  • 2018

    Cifra de afaceri
    949 mii lei
    Profit net
    321 mii lei
    Angajați
    15
  • 2017

    Cifra de afaceri
    577 mii lei
    Profit net
    221 mii lei
    Angajați
    8
  • 2016

    Cifra de afaceri
    313 mii lei
    Profit net
    103 mii lei
    Angajați
    8
  • 2015

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    6 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăSlab
-43%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Firma a pierdut 43,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,26Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

Activele circulante acoperă doar 26% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
388%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

388% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/536/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RIPLI SERV CONSTRUCT SRL

Este RIPLI SERV CONSTRUCT SRL activă?

Da. RIPLI SERV CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RIPLI SERV CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a RIPLI SERV CONSTRUCT SRL în 2024 a fost de 167.338 lei, în scădere cu 88% față de 2023.

Ce profit a avut RIPLI SERV CONSTRUCT SRL în 2024?

În 2024, RIPLI SERV CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 72.052 lei.

Ce activitate are RIPLI SERV CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a RIPLI SERV CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul RIPLI SERV CONSTRUCT SRL?

RIPLI SERV CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa BĂRCĂNEȘTI Nr. 353, Sat Bărcănești Com. Bărcănești, Jud. Prahova, 107055.

RIPLI SERV CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. RIPLI SERV CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

RIPLI SERV CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. RIPLI SERV CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RIPLI SERV CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].