ActivăSRL

RINMEDEX S.R.L.

Str. EFTIMIE MURGU Nr. 19/A, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

CAEN 4646: Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

CUI
17116043
Reg. Com.
J35/54/2005
Înființată
14 ianuarie 2005
Vechime
21 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2017
1 mii lei
Profit net 2017
-28 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.01.2005

Rezumat

Pe scurt

RINMEDEX S.R.L. (CUI 17116043) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 1.007 lei (-100% față de 2016) și o pierdere netă de 28.330 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17116043
Nr. Reg. Com.
J35/54/2005
EUID
ROONRC.J35/54/2005
Cod CAEN principal
4646 - Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
Data înființării
14 ianuarie 2005
Vechime
21 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. EFTIMIE MURGU Nr. 19/A, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • RA••• PATRI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-99,7% față de 2016

1.007 RON

2016: 379.764 RON

0500k1 mil2 mil2008200920102011201220132014201520162017Anul 2008: 149.078 RONAnul 2009: 230.793 RONAnul 2010: 586.025 RONAnul 2011: 261.370 RONAnul 2012: 439.450 RONAnul 2013: 1.312.993 RONAnul 2014: 577.975 RONAnul 2015: 766.000 RONAnul 2016: 379.764 RONAnul 2017: 1.007 RON

Profit net 2017

-622,8% față de 2016

-28.330 RON

2016: 5.419 RON

-50k050k100k150k2008200920102011201220132014201520162017Anul 2008: 101.150 RONAnul 2009: 74.797 RONAnul 2010: 68.429 RONAnul 2011: -11.011 RONAnul 2012: 25.953 RONAnul 2013: 109.140 RONAnul 2014: -15.488 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: 5.419 RONAnul 2017: -28.330 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    1 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    380 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    766 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    578 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    109 mii lei
    Angajați
    2
  • 2012

    Cifra de afaceri
    439 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    2
  • 2011

    Cifra de afaceri
    261 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    2
  • 2010

    Cifra de afaceri
    586 mii lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    2
  • 2009

    Cifra de afaceri
    231 mii lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    2
  • 2008

    Cifra de afaceri
    149 mii lei
    Profit net
    101 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-2.813%Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Firma a pierdut 2.813,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,14Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,14 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
85%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2018

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2013

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/54/2005, sub denumirea RINMEDEX SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RINMEDEX S.R.L.

Este RINMEDEX S.R.L. activă?

Da. RINMEDEX S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RINMEDEX S.R.L.?

Cifra de afaceri a RINMEDEX S.R.L. în 2017 a fost de 1.007 lei, în scădere cu 100% față de 2016.

Ce profit a avut RINMEDEX S.R.L. în 2017?

În 2017, RINMEDEX S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 28.330 lei.

Ce activitate are RINMEDEX S.R.L.?

Activitatea principală a RINMEDEX S.R.L. este Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

Unde are sediul RINMEDEX S.R.L.?

RINMEDEX S.R.L. are sediul social la adresa Str. EFTIMIE MURGU Nr. 19/A, Mun. Timișoara, Jud. Timiș.

RINMEDEX S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. RINMEDEX S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

RINMEDEX S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RINMEDEX S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RINMEDEX S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].