Marjă netă
IndisponibilNu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RIMS CO SRL (CUI 4137591) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 1993. Activitatea principală este Activități de arhitectură (CAEN 7111).
În 2025 nu a raportat cifră de afaceri, dar a înregistrat o pierdere netă de 200.189 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 413.196 lei |
| 2017 | 304.433 lei |
| 2018 | 1.069.303 lei |
| 2019 | 2.607.224 lei |
| 2020 | 1.424.553 lei |
| 2021 | 3.469.677 lei |
| 2022 | 2.559.166 lei |
| 2023 | 2.832.517 lei |
| 2024 | 626.852 lei |
| 2025 | - |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | - | 626.852 | 2.832.517 | 2.559.166 | 3.469.677 | 1.424.553 | 2.607.224 | 1.069.303 | 304.433 | 413.196 |
| Profit net | -200.189 | -16.084 | 1.014.505 | 930.775 | 2.198.581 | 693.411 | 1.152.245 | 580.023 | 59.140 | 206.707 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 13.436 | 20.426 | 26.235 | 9.273 | 6.948 | 14.286 | 32.432 | 96.079 | 7.646 | 8.971 |
| Active circulante | 317.266 | 532.559 | 1.037.109 | 2.778.164 | 2.273.102 | 1.284.046 | 1.934.127 | 923.405 | 364.927 | 514.954 |
| Stocuri | 952 | 952 | 0 | 952 | - | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Creanțe | 187.618 | 281.619 | 313.340 | 2.000.348 | 1.942.142 | 620.916 | 598.913 | 741.482 | 352.949 | 493.004 |
| Datorii | 131.260 | 153.348 | 132.408 | 1.446.411 | 270.664 | 579.566 | 179.351 | 371.283 | 324.409 | 513.637 |
| Capitaluri proprii | 115.227 | 315.416 | 844.977 | 1.255.101 | 1.923.204 | 608.442 | 1.677.238 | 524.993 | -9.530 | -68.671 |
Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,42 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
39% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RIMS CO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
În 2025, RIMS CO SRL a înregistrat o pierdere netă de 200.189 lei.
Conform bilanțului pe 2025, RIMS CO SRL a avut în medie 1 angajat (față de 3 angajați în 2024).
Activitatea principală a RIMS CO SRL este Activități de arhitectură (CAEN 7111).
RIMS CO SRL are sediul social la adresa DR. LISTER Nr. 62, Ap. 2, București Sectorul 5, Jud. București.
Da. RIMS CO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. RIMS CO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].