RadiatăSRL

RIB SOLUTION SRL-D

Str. Rodnei Nr. 22, Sc. H, Ap. 4, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420141

CAEN 4674: Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CUI
33905308
Reg. Com.
J06/653/2014
Înființată
16 decembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2018
105 mii lei
Profit net 2018
40 mii lei
Angajați 2018
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 11.10.2019

Rezumat

Pe scurt

RIB SOLUTION SRL-D (CUI 33905308) a fost o societate cu răspundere limitată din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2014 și radiată în 2019. Activitatea principală era Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4674).

Ultimul bilanț, din 2018, arată o cifră de afaceri de 105.415 lei (-75% față de 2017) și un profit net de 39.981 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33905308
Nr. Reg. Com.
J06/653/2014
EUID
ROONRC.J6/653/2014
Cod CAEN principal
4674 - Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Data înființării
16 decembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Rodnei Nr. 22, Sc. H, Ap. 4, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420141

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • RABR••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

-74,5% față de 2017

105.415 RON

2017: 413.662 RON

0200k400k600k2015201620172018Anul 2015: 127.392 RONAnul 2016: 530.758 RONAnul 2017: 413.662 RONAnul 2018: 105.415 RON

Profit net 2018

-62,8% față de 2017

39.981 RON

2017: 107.580 RON

050k100k150k2015201620172018Anul 2015: 2 RONAnul 2016: 26.010 RONAnul 2017: 107.580 RONAnul 2018: 39.981 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    105 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    414 mii lei
    Profit net
    108 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    531 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    127 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăBun
38%Față de anul anterior: în creștere
2015201620172018

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 37,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,94Față de anul anterior: în scădere
2015201620172018

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,94 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
51%Față de anul anterior: în creștere
2015201620172018

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Stări încheiate la ONRC

    Lichidare; Pierdere, la data de 31.12.2017, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare încheiată la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

  4. Stare nouă la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

  5. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  6. Stare nouă la ONRC: Lichidare

Vezi toată cronologia (6 evenimente în plus, 2014 - 2019)
  1. 2019

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. 2018

    Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2017, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  3. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/653/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RIB SOLUTION SRL-D

Este RIB SOLUTION SRL-D activă?

Nu. RIB SOLUTION SRL-D a fost radiată din Registrul Comerțului în 2019.

Care este cifra de afaceri a RIB SOLUTION SRL-D?

Cifra de afaceri a RIB SOLUTION SRL-D în 2018 a fost de 105.415 lei, în scădere cu 75% față de 2017.

Ce profit a avut RIB SOLUTION SRL-D în 2018?

În 2018, RIB SOLUTION SRL-D a înregistrat un profit net de 39.981 lei.

Câți angajați avea RIB SOLUTION SRL-D?

Conform bilanțului pe 2018, RIB SOLUTION SRL-D a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2017).

Ce activitate avea RIB SOLUTION SRL-D?

Activitatea principală a RIB SOLUTION SRL-D era Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4674).

Unde avea sediul RIB SOLUTION SRL-D?

RIB SOLUTION SRL-D avea sediul social la adresa Str. Rodnei Nr. 22, Sc. H, Ap. 4, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420141.

RIB SOLUTION SRL-D are datorii la ANAF?

Nu. RIB SOLUTION SRL-D nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RIB SOLUTION SRL-D

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].