Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
REZOLV IT SERVICES SRL (CUI 32684110) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2014. Activitatea principală este Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,27 mil. lei (+23% față de 2024) și un profit net de 10.064 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 622.296 lei |
| 2017 | 944.154 lei |
| 2018 | 1.186.816 lei |
| 2019 | 1.536.752 lei |
| 2020 | 1.537.504 lei |
| 2021 | 2.037.165 lei |
| 2022 | 2.350.411 lei |
| 2023 | 2.632.847 lei |
| 2024 | 2.660.764 lei |
| 2025 | 3.266.456 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.266.456 | 2.660.764 | 2.632.847 | 2.350.411 | 2.037.165 | 1.537.504 | 1.536.752 | 1.186.816 | 944.154 | 622.296 |
| Profit net | 10.064 | 57.507 | 235.609 | 928.719 | 979.925 | 798.205 | 706.670 | 516.094 | 404.320 | 276.006 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 7 | 13 | 9 | 10 | 7 |
| Active imobilizate | 881.532 | 1.195.585 | 447.083 | 589.625 | 214.227 | 118.932 | 181.189 | 209.672 | - | - |
| Active circulante | 1.023.897 | 1.250.280 | 826.725 | 1.357.099 | 1.301.829 | 853.969 | 719.637 | 569.546 | 514.516 | 386.420 |
| Stocuri | 148.040 | 40.853 | 39.725 | 12.618 | 202 | 403 | - | - | - | - |
| Creanțe | 799.521 | 1.198.774 | 746.582 | 1.136.534 | 728.215 | 508.691 | 483.411 | 179.008 | 179.992 | 113.913 |
| Datorii | 1.929.730 | 2.186.443 | 1.071.758 | 1.030.226 | 530.905 | 176.786 | 190.367 | 197.740 | 85.089 | 94.812 |
| Capitaluri proprii | 11.264 | 294.316 | 236.809 | 935.821 | 986.035 | 800.833 | 707.871 | 583.651 | 425.446 | 289.804 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 53% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
99% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. REZOLV IT SERVICES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a REZOLV IT SERVICES SRL în 2025 a fost de 3.266.456 lei (3,27 mil. lei), în creștere cu 23% față de 2024.
În 2025, REZOLV IT SERVICES SRL a înregistrat un profit net de 10.064 lei.
Activitatea principală a REZOLV IT SERVICES SRL este Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).
REZOLV IT SERVICES SRL are sediul social la adresa BAROMETRULUI Nr. 20A, PARTER, București Sectorul 2, Jud. București.
Da. REZOLV IT SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. REZOLV IT SERVICES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].