RadiatăSRL

REVENT SRL

Bld. Independenţei Nr. 56, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420184

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
572428
Reg. Com.
J06/953/1992
Înființată
9 septembrie 1992
Vechime
34 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2014
589 mii lei
Profit net 2014
501 mii lei
Angajați 2014
5

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 29.09.2015

Rezumat

Pe scurt

REVENT SRL (CUI 572428) a fost o societate cu răspundere limitată din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1992 și radiată în 2015. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 588.902 lei (-14% față de 2013) și un profit net de 500.664 lei, cu 5 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
572428
Nr. Reg. Com.
J06/953/1992
EUID
ROONRC.J06/953/1992
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
9 septembrie 1992
Vechime
34 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Independenţei Nr. 56, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420184

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • AV••• MARI•••
  • SA••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

-13,8% față de 2013

588.902 RON

2013: 683.105 RON

0250k500k750k1 mil2008200920102011201220132014Anul 2008: 959.480 RONAnul 2009: 918.697 RONAnul 2010: 774.358 RONAnul 2011: 758.087 RONAnul 2012: 689.526 RONAnul 2013: 683.105 RONAnul 2014: 588.902 RON

Profit net 2014

+3134,9% față de 2013

500.664 RON

2013: -16.497 RON

-200k0200k400k600k2008200920102011201220132014Anul 2008: 12.309 RONAnul 2009: 515 RONAnul 2010: -3.146 RONAnul 2011: -3.676 RONAnul 2012: -14.122 RONAnul 2013: -16.497 RONAnul 2014: 500.664 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    589 mii lei
    Profit net
    501 mii lei
    Angajați
    5
  • 2013

    Cifra de afaceri
    683 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    5
  • 2012

    Cifra de afaceri
    690 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    5
  • 2011

    Cifra de afaceri
    758 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    5
  • 2010

    Cifra de afaceri
    774 mii lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    5
  • 2009

    Cifra de afaceri
    919 mii lei
    Profit net
    515 lei
    Angajați
    5
  • 2008

    Cifra de afaceri
    959 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăBun
85%Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 85 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,26Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,26 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
44%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2015

    Radierea din Registrul Comerțului

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Stare nouă la ONRC: Lichidare

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 1992 - 1993)
  1. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/953/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre REVENT SRL

Este REVENT SRL activă?

Nu. REVENT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a REVENT SRL?

Cifra de afaceri a REVENT SRL în 2014 a fost de 588.902 lei, în scădere cu 14% față de 2013.

Ce profit a avut REVENT SRL în 2014?

În 2014, REVENT SRL a înregistrat un profit net de 500.664 lei.

Câți angajați avea REVENT SRL?

Conform bilanțului pe 2014, REVENT SRL a avut în medie 5 angajați (față de 5 angajați în 2013).

Ce activitate avea REVENT SRL?

Activitatea principală a REVENT SRL era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde avea sediul REVENT SRL?

REVENT SRL avea sediul social la adresa Bld. Independenței Nr. 56, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420184.

REVENT SRL are datorii la ANAF?

Nu. REVENT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre REVENT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].