RETICULUM SYSTEM SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 29.08.2012
TELIŢA Nr. 15, Bl. 120, Sc. 3, Et. 4, Ap. 46, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 51883 4662, Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte

Prezentare

Pe scurt

RETICULUM SYSTEM SRL (CUI 30602350) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2012. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN 4662).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 281.041 lei și un profit net de 69.192 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
281 miilei
Profit net 2025
69,2 miilei
+21.722,5%, față de 2024
Angajați 2025
-
Marjă netă
24,6%
Capital social
200lei
Vechime
14ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016-
2017-
2018-
20190 lei
20200 lei
20210 lei
20220 lei
2023-
2024-
2025281.041 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri281.041--0000---
Profit net69.192-320-100-376-663-526-399-196-159-155
Număr mediu de angajați---0000---
Active imobilizate5.122--0000---
Active circulante105.4875385388.1218.0628.226451550496455
Stocuri13.848--0000---
Creanțe9.0365385388.1218.050387350328309298
Datorii47.1276.0555.73513.21812.12011.6203.3203.0202.7702.570
Capitaluri proprii63.675-5.517-5.197-5.097-4.058-3.394-2.869-2.470-2.274-2.115
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
25%

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,24 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,24 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
43% Față de anul anterior: în scădere

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 29.08.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
30602350
Nr. Reg. Com.
J2012009880408
EUID
ROONRC.J2012009880408
Cod CAEN principal
4662, Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
Data înființării
29 august 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
TELIŢA Nr. 15, Bl. 120, Sc. 3, Et. 4, Ap. 46, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 51883
Domiciliu fiscal
Str. Teliţa Nr. 15, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 51883

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • CORO••• SIMIONE••• FLO•••Administrator, România
  • D••• MĂDĂL••• A•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2022
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2012
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/9880/2012. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre RETICULUM SYSTEM SRL

Este RETICULUM SYSTEM SRL activă?

Da. RETICULUM SYSTEM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RETICULUM SYSTEM SRL?

Cifra de afaceri a RETICULUM SYSTEM SRL în 2025 a fost de 281.041 lei.

Ce profit a avut RETICULUM SYSTEM SRL în 2025?

În 2025, RETICULUM SYSTEM SRL a înregistrat un profit net de 69.192 lei.

Ce activitate are RETICULUM SYSTEM SRL?

Activitatea principală a RETICULUM SYSTEM SRL este Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte (CAEN 4662).

Unde are sediul RETICULUM SYSTEM SRL?

RETICULUM SYSTEM SRL are sediul social la adresa TELIȚA Nr. 15, Bl. 120, Sc. 3, Et. 4, Ap. 46, București Sectorul 5, Jud. București, 51883.

RETICULUM SYSTEM SRL este plătitoare de TVA?

Da. RETICULUM SYSTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

RETICULUM SYSTEM SRL are datorii la ANAF?

Nu. RETICULUM SYSTEM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RETICULUM SYSTEM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].