InsolvențăSRL

RETCO SRL

Str. Salviei Nr. 7, Bl. 39, Sc. A, Ap. 1, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500393

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
1110230
Reg. Com.
J1991001279081
Înființată
1 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
2,2 mil. lei
Profit net 2025
944 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • reorganizare judiciară
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.11.1992

Rezumat

Pe scurt

RETCO SRL (CUI 1110230) este o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690). Firma se află în procedura insolvenței.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,17 mil. lei (-42% față de 2024) și un profit net de 943.561 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1110230
Nr. Reg. Com.
J1991001279081
EUID
ROONRC.J1991001279081
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
1 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Salviei Nr. 7, Bl. 39, Sc. A, Ap. 1, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500393

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0268••••••
  • 0268••••••
Email (2)
  • of••@••••.ro
  • of••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (2)
  • CRĂC••• I••• SO•••
  • ID••• S•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-41,8% față de 2024

2.168.093 RON

2024: 3.723.281 RON

010 mil20 mil30 mil40 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 20.784.795 RONAnul 2017: 24.644.346 RONAnul 2018: 28.422.038 RONAnul 2019: 29.768.516 RONAnul 2020: 34.731.653 RONAnul 2021: 39.547.026 RONAnul 2022: 33.689.138 RONAnul 2023: 28.263.069 RONAnul 2024: 3.723.281 RONAnul 2025: 2.168.093 RON

Profit net 2025

+246,9% față de 2024

943.561 RON

2024: -642.366 RON

-2 mil-1 mil01 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 202.702 RONAnul 2017: 98.006 RONAnul 2018: 243.020 RONAnul 2019: 262.914 RONAnul 2020: 218.910 RONAnul 2021: -242.209 RONAnul 2022: -1.181.849 RONAnul 2023: -1.499.154 RONAnul 2024: -642.366 RONAnul 2025: 943.561 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    944 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    -642 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    28,3 mil. lei
    Profit net
    -1,5 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2022

    Cifra de afaceri
    33,7 mil. lei
    Profit net
    -1,2 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2021

    Cifra de afaceri
    39,5 mil. lei
    Profit net
    -242 mii lei
    Angajați
    13
  • 2020

    Cifra de afaceri
    34,7 mil. lei
    Profit net
    219 mii lei
    Angajați
    11
  • 2019

    Cifra de afaceri
    29,8 mil. lei
    Profit net
    263 mii lei
    Angajați
    11
  • 2018

    Cifra de afaceri
    28,4 mil. lei
    Profit net
    243 mii lei
    Angajați
    12
  • 2017

    Cifra de afaceri
    24,6 mil. lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    13
  • 2016

    Cifra de afaceri
    20,8 mil. lei
    Profit net
    203 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
44%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 43,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,80Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 80% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
115%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

115% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Reorganizare judiciară

  2. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  3. 2025

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Stări încheiate la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2024

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 1991 - 2024)
  1. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  2. Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1279/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RETCO SRL

Este RETCO SRL activă?

RETCO SRL se află în procedura insolvenței.

Care este cifra de afaceri a RETCO SRL?

Cifra de afaceri a RETCO SRL în 2025 a fost de 2.168.093 lei (2,17 mil. lei), în scădere cu 42% față de 2024.

Ce profit a avut RETCO SRL în 2025?

În 2025, RETCO SRL a înregistrat un profit net de 943.561 lei.

Ce activitate are RETCO SRL?

Activitatea principală a RETCO SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul RETCO SRL?

RETCO SRL are sediul social la adresa Str. Salviei Nr. 7, Bl. 39, Sc. A, Ap. 1, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500393.

RETCO SRL este plătitoare de TVA?

Da. RETCO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

RETCO SRL are datorii la ANAF?

Nu. RETCO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RETCO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].