Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RESAN AGRO SRL (CUI 34316084) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Crucea, Comuna Crucea, județul Constanța, înființată în 2015. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 815.121 lei (+35% față de 2024) și un profit net de 218.365 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 407.715 lei |
| 2017 | 427.431 lei |
| 2018 | 513.060 lei |
| 2019 | 371.653 lei |
| 2020 | 311.274 lei |
| 2021 | 762.337 lei |
| 2022 | 1.095.441 lei |
| 2023 | 600.009 lei |
| 2024 | 602.687 lei |
| 2025 | 815.121 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 815.121 | 602.687 | 600.009 | 1.095.441 | 762.337 | 311.274 | 371.653 | 513.060 | 427.431 | 407.715 |
| Profit net | 218.365 | 3.575 | -189.124 | 422.158 | 362.804 | -33.450 | 52.304 | 169.876 | 165.306 | 187.598 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 442.757 | 525.649 | 668.282 | 565.766 | 197.899 | 178.932 | 225.838 | 65.491 | 74.490 | 59.726 |
| Active circulante | 1.062.429 | 632.463 | 484.979 | 779.254 | 833.237 | 482.636 | 457.721 | 562.718 | 399.287 | 289.444 |
| Stocuri | 437.074 | 263.685 | 265.755 | 305.803 | 276.291 | 105.017 | 106.909 | 63.544 | 99.707 | 113.246 |
| Creanțe | 220.979 | 92.155 | 34.570 | 127.984 | 92.378 | 78.208 | 95.801 | 102.899 | 84.326 | 47.258 |
| Datorii | 595.457 | 468.420 | 466.857 | 413.780 | 362.054 | 319.491 | 308.032 | 304.986 | 220.431 | 81.129 |
| Capitaluri proprii | 909.729 | 691.343 | 687.769 | 931.240 | 669.082 | 342.077 | 375.527 | 323.223 | 253.346 | 268.041 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,78 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
40% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RESAN AGRO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RESAN AGRO SRL în 2025 a fost de 815.121 lei, în creștere cu 35% față de 2024.
În 2025, RESAN AGRO SRL a înregistrat un profit net de 218.365 lei.
Activitatea principală a RESAN AGRO SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
RESAN AGRO SRL are sediul social la adresa BĂLTĂGEȘTIULUI Nr. 4, Sat Crucea, Comuna Crucea, Jud. Constanța.
Da. RESAN AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. RESAN AGRO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].