Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
REPEDE PRESSURE CONTROL SRL (CUI 25925118) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Stoenești, Comuna Florești-Stoenești, județul Giurgiu, înființată în 2009. Activitatea principală este Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții (CAEN 2892).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28,8 mil. lei (-16% față de 2024) și un profit net de 1,22 mil. lei, cu 110 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 10.734.671 lei |
| 2017 | 31.211.965 lei |
| 2018 | 29.865.301 lei |
| 2019 | 25.166.094 lei |
| 2020 | 35.410.503 lei |
| 2021 | 30.127.618 lei |
| 2022 | 41.761.830 lei |
| 2023 | 33.553.743 lei |
| 2024 | 34.234.080 lei |
| 2025 | 28.827.171 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 28.827.171 | 34.234.080 | 33.553.743 | 41.761.830 | 30.127.618 | 35.410.503 | 25.166.094 | 29.865.301 | 31.211.965 | 10.734.671 |
| Profit net | 1.221.203 | 10.489.466 | 6.510.387 | 10.293.214 | 5.363.704 | 7.843.745 | 1.685.975 | 5.127.198 | 8.696.090 | -2.768.340 |
| Număr mediu de angajați | 110 | 107 | 110 | 116 | 105 | 105 | 118 | 112 | 91 | 85 |
| Active imobilizate | 20.237.790 | 20.674.947 | 21.309.220 | 22.229.807 | 17.440.299 | 12.440.809 | 9.269.144 | 9.821.309 | 9.090.137 | 9.924.512 |
| Active circulante | 17.929.969 | 21.066.418 | 22.432.110 | 23.945.799 | 18.839.733 | 21.856.043 | 24.269.853 | 31.728.331 | 34.904.254 | 34.178.246 |
| Stocuri | 13.909.235 | 14.984.505 | 15.431.578 | 12.398.710 | 10.396.395 | 10.028.110 | 11.651.253 | 10.301.039 | 8.779.301 | 13.235.556 |
| Creanțe | 3.123.661 | 4.331.724 | 5.427.666 | 7.213.490 | 7.370.995 | 7.450.138 | 10.714.696 | 20.054.146 | 24.665.656 | 20.875.388 |
| Datorii | 7.398.321 | 7.770.871 | 18.264.426 | 24.733.991 | 20.540.165 | 26.500.173 | 34.288.187 | 43.211.786 | 51.781.044 | 60.863.300 |
| Capitaluri proprii | 30.999.970 | 33.778.768 | 25.289.301 | 20.778.914 | 14.985.700 | 6.621.996 | -1.221.749 | -2.907.724 | -8.034.922 | -16.731.011 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,42 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. REPEDE PRESSURE CONTROL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a REPEDE PRESSURE CONTROL SRL în 2025 a fost de 28.827.171 lei (28,8 mil. lei), în scădere cu 16% față de 2024.
În 2025, REPEDE PRESSURE CONTROL SRL a înregistrat un profit net de 1,22 mil. lei (1.221.203 lei).
Activitatea principală a REPEDE PRESSURE CONTROL SRL este Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții (CAEN 2892).
REPEDE PRESSURE CONTROL SRL are sediul social la adresa Sat Stoenești, Comuna Florești-Stoenești, Jud. Giurgiu, 0.
Da. REPEDE PRESSURE CONTROL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. REPEDE PRESSURE CONTROL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].