ActivăSRL

RENT A-Z SRL

Str. Traian Nr. 4, Sc. B, Et. 1, Ap. 75, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500332

CAEN 9039: Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CUI
30465490
Reg. Com.
J2012001121082
Înființată
24 iulie 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
902 mii lei
Profit net 2025
457 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 24.07.2012

Rezumat

Pe scurt

RENT A-Z SRL (CUI 30465490) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2012. Activitatea principală este Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN 9039).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 902.134 lei (+29% față de 2024) și un profit net de 457.125 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30465490
Nr. Reg. Com.
J2012001121082
EUID
ROONRC.J2012001121082
Cod CAEN principal
9039 - Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Data înființării
24 iulie 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Traian Nr. 4, Sc. B, Et. 1, Ap. 75, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500332

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ZVAN••• ••• GABRI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+29,1% față de 2024

902.134 RON

2024: 698.593 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 371.380 RONAnul 2017: 613.127 RONAnul 2018: 356.670 RONAnul 2019: 689.963 RONAnul 2020: 580.810 RONAnul 2021: 598.413 RONAnul 2022: 853.618 RONAnul 2023: 986.164 RONAnul 2024: 698.593 RONAnul 2025: 902.134 RON

Profit net 2025

+34,4% față de 2024

457.125 RON

2024: 340.173 RON

-200k0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -84.269 RONAnul 2017: 229.297 RONAnul 2018: 170.281 RONAnul 2019: 308.671 RONAnul 2020: 183.546 RONAnul 2021: 167.520 RONAnul 2022: 71.679 RONAnul 2023: 318.130 RONAnul 2024: 340.173 RONAnul 2025: 457.125 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    902 mii lei
    Profit net
    457 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    699 mii lei
    Profit net
    340 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    986 mii lei
    Profit net
    318 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    854 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    598 mii lei
    Profit net
    168 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    581 mii lei
    Profit net
    184 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    690 mii lei
    Profit net
    309 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    357 mii lei
    Profit net
    170 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    613 mii lei
    Profit net
    229 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    371 mii lei
    Profit net
    -84 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
51%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 50,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
13,37Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 13,37 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
7,4%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

7,4% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1121/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RENT A-Z SRL

Este RENT A-Z SRL activă?

Da. RENT A-Z SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RENT A-Z SRL?

Cifra de afaceri a RENT A-Z SRL în 2025 a fost de 902.134 lei, în creștere cu 29% față de 2024.

Ce profit a avut RENT A-Z SRL în 2025?

În 2025, RENT A-Z SRL a înregistrat un profit net de 457.125 lei.

Ce activitate are RENT A-Z SRL?

Activitatea principală a RENT A-Z SRL este Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN 9039).

Unde are sediul RENT A-Z SRL?

RENT A-Z SRL are sediul social la adresa Str. Traian Nr. 4, Sc. B, Et. 1, Ap. 75, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500332.

RENT A-Z SRL este plătitoare de TVA?

Da. RENT A-Z SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

RENT A-Z SRL are datorii la ANAF?

Nu. RENT A-Z SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RENT A-Z SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].