RENILUX IMPEX SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.02.2005
STR. POŞTEI Nr. 11, Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Jud. Dâmboviţa 8123, Alte activități de curățenie

Prezentare

Pe scurt

RENILUX IMPEX SRL (CUI 17261990) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, județul Dâmbovița, înființată în 2005. Activitatea principală este Alte activități de curățenie (CAEN 8123).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 309.338 lei (+128% față de 2024) și un profit net de 88.644 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
309,3 miilei
+128,2%, față de 2024
Profit net 2025
88,6 miilei
+667,3%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
28,7%
Capital social
210lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016-
2017-
2018-
2019-
2020-
2021185.704 lei
2022149.894 lei
2023101.660 lei
2024135.576 lei
2025309.338 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri309.338135.576101.660149.894185.704-----
Profit net88.64411.5525.72317.48163.5045.93700-2.1560
Număr mediu de angajați11121-----
Active imobilizate58.136---------
Active circulante98.32152.07237.96434.31883.776-1.9451.9451.9453.945
Stocuri2.837-16.8534.6106.901-1.6951.6951.6951.695
Creanțe36.79115.4066.90110.294800-2502502502.250
Datorii67.16715.98913.43315.51022.4492.18710.06910.06910.0699.913
Capitaluri proprii88.89636.08324.53118.80861.327-2.187-8.124-8.124-8.124-5.968
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
29% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 28,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,46 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,46 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
43% Față de anul anterior: în creștere

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.02.2005

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17261990
Nr. Reg. Com.
J2005000203152
EUID
ROONRC.J2005000203152
Cod CAEN principal
8123, Alte activități de curățenie
Data înființării
18 februarie 2005
Vechime
21 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
210 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
STR. POŞTEI Nr. 11, Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Jud. Dâmboviţa
Domiciliu fiscal
Str. Poştei Nr. 11, Sat Vulcana-Pandele Com. Vulcana-Pandele, Jud. Dâmboviţa, 137540

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0722••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • SIM••• AND••• MIR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2021
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2005
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Dâmbovița cu nr. J15/203/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre RENILUX IMPEX SRL

Este RENILUX IMPEX SRL activă?

Da. RENILUX IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RENILUX IMPEX SRL?

Cifra de afaceri a RENILUX IMPEX SRL în 2025 a fost de 309.338 lei, în creștere cu 128% față de 2024.

Ce profit a avut RENILUX IMPEX SRL în 2025?

În 2025, RENILUX IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 88.644 lei.

Ce activitate are RENILUX IMPEX SRL?

Activitatea principală a RENILUX IMPEX SRL este Alte activități de curățenie (CAEN 8123).

Unde are sediul RENILUX IMPEX SRL?

RENILUX IMPEX SRL are sediul social la adresa STR. POȘTEI Nr. 11, Sat Vulcana-Pandele, Comuna Vulcana-Pandele, Jud. Dâmbovița.

RENILUX IMPEX SRL este plătitoare de TVA?

Da. RENILUX IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

RENILUX IMPEX SRL are datorii la ANAF?

Nu. RENILUX IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RENILUX IMPEX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].