ActivăSRL

REMUS S.R.L.

Sat Poienile-Mogoş Com. Mogoş, Jud. Alba, 517496

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
3496880
Reg. Com.
J01/569/1992
Înființată
15 aprilie 1992
Vechime
34 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
333 mii lei
Profit net 2025
3 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.03.1993

Rezumat

Pe scurt

REMUS S.R.L. (CUI 3496880) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Poienile-Mogoș, comuna Mogoș, județul Alba, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 333.315 lei (+34% față de 2024) și un profit net de 2.605 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3496880
Nr. Reg. Com.
J01/569/1992
EUID
ROONRC.J01/569/1992
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
15 aprilie 1992
Vechime
34 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Poienile-Mogoş Com. Mogoş, Jud. Alba, 517496

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MACA••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+33,6% față de 2024

333.315 RON

2024: 249.509 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 92.482 RONAnul 2017: 58.872 RONAnul 2018: 68.700 RONAnul 2019: 109.958 RONAnul 2020: 106.538 RONAnul 2021: 141.806 RONAnul 2022: 180.673 RONAnul 2023: 266.021 RONAnul 2024: 249.509 RONAnul 2025: 333.315 RON

Profit net 2025

-91,3% față de 2024

2.605 RON

2024: 29.830 RON

-200k0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -29.120 RONAnul 2017: -24.108 RONAnul 2018: -27.060 RONAnul 2019: -34.034 RONAnul 2020: -24.787 RONAnul 2021: -22.820 RONAnul 2022: -17.372 RONAnul 2023: 695.691 RONAnul 2024: 29.830 RONAnul 2025: 2.605 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    333 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    250 mii lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    266 mii lei
    Profit net
    696 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    181 mii lei
    Profit net
    -17 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    142 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    110 mii lei
    Profit net
    -34 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    59 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    92 mii lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,8%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,28Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,28 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
34%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2022

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/569/1992, sub denumirea REMUS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre REMUS S.R.L.

Este REMUS S.R.L. activă?

Da. REMUS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a REMUS S.R.L.?

Cifra de afaceri a REMUS S.R.L. în 2025 a fost de 333.315 lei, în creștere cu 34% față de 2024.

Ce profit a avut REMUS S.R.L. în 2025?

În 2025, REMUS S.R.L. a înregistrat un profit net de 2.605 lei.

Ce activitate are REMUS S.R.L.?

Activitatea principală a REMUS S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul REMUS S.R.L.?

REMUS S.R.L. are sediul social la adresa Sat Poienile-Mogoș Com. Mogoș, Jud. Alba, 517496.

REMUS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. REMUS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

REMUS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. REMUS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre REMUS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].