REMDALIV SRL Radiată SRL

Înființată 22.07.1996 Radiată 07.11.2022
Str. UNIVERSITATII Nr. 39, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, 6200 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

REMDALIV SRL (CUI 8647607) a fost o societate cu răspundere limitată din Galați, înființată în 1996 și radiată în 2022. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 96.033 lei (+22% față de 2018) și o pierdere netă de 79.543 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2021
0lei
Profit net 2021
0lei
Angajați 2021
0
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
30ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2012-2021
Cifra de afaceri
AnValoare
2012163.466 lei
2013145.727 lei
2014133.877 lei
2015142.543 lei
201682.888 lei
201756.270 lei
201879.018 lei
201996.033 lei
20200 lei
20210 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2021202020192018201720162015201420132012
Cifra de afaceri0096.03379.01856.27082.888142.543133.877145.727163.466
Profit net00-79.543-52.599-20.220-15.3972-24.635-29.368-15.382
Număr mediu de angajați000011-222
Active imobilizate004.70010.700009.67913.59915.67423.972
Active circulante0016.55524.72836.57230.28016.84414.78913.0549.884
Stocuri009.74416.90226.16421.5759.86711.60110.7708.205
Creanțe006.3946.64810.3948.3506.9761.566126261
Datorii00295.510230.140158.464131.952103.11980.22455.93035.932
Capitaluri proprii00-274.255-194.712-121.892-101.672-76.596-51.836-27.202-2.076
Ultimul bilanț: 2021. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2019

Marjă netă

Slab
-83% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 82,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,06 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 5,6% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
1.390% Față de anul anterior: în creștere

1.390% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 07.11.2022. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 07.11.2022

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
8647607
Nr. Reg. Com.
J17/1170/1996
EUID
ROONRC.J17/1170/1996
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
22 iulie 1996
Vechime
30 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2019)
Adresă sediu
Str. UNIVERSITATII Nr. 39, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, 6200
Domiciliu fiscal
Str. Universităţii Nr. 39, Mun. Galaţi, Jud. Galaţi, 800018

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0742••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PAN••• LEN•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2023
  1. Stări încheiate la ONRC Dizolvare; Întrerupere temporară de activitate; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
2022
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  2. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
2020
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Întrerupere temporară de activitate ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare ONRC
  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2018
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2015
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre REMDALIV SRL

Este REMDALIV SRL activă?

Nu. REMDALIV SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2022.

Care este cifra de afaceri a REMDALIV SRL?

Cifra de afaceri a REMDALIV SRL în 2019 a fost de 96.033 lei, în creștere cu 22% față de 2018.

Ce profit a avut REMDALIV SRL în 2019?

În 2019, REMDALIV SRL a înregistrat o pierdere netă de 79.543 lei.

Ce activitate avea REMDALIV SRL?

Activitatea principală a REMDALIV SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul REMDALIV SRL?

REMDALIV SRL avea sediul social la adresa Str. UNIVERSITATII Nr. 39, Municipiul Galați, Jud. Galați, 6200.

REMDALIV SRL are datorii la ANAF?

Nu. REMDALIV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre REMDALIV SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].