Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
REMAN IMPEX SRL (CUI 8849355) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 1996. Activitatea principală este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,41 mil. lei (+16% față de 2024) și un profit net de 150.008 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.317.587 lei |
| 2017 | 1.929.127 lei |
| 2018 | 1.828.778 lei |
| 2019 | 1.871.759 lei |
| 2020 | 1.770.196 lei |
| 2021 | 1.787.267 lei |
| 2022 | 1.626.980 lei |
| 2023 | 1.815.100 lei |
| 2024 | 2.073.647 lei |
| 2025 | 2.414.884 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.414.884 | 2.073.647 | 1.815.100 | 1.626.980 | 1.787.267 | 1.770.196 | 1.871.759 | 1.828.778 | 1.929.127 | 2.317.587 |
| Profit net | 150.008 | 301.642 | 199.094 | 176.619 | 291.059 | 321.321 | 295.499 | 154.128 | 128.883 | 248.340 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 5 | 7 | 10 | 11 | 11 |
| Active imobilizate | 197.598 | 133.030 | 100.506 | 72.238 | 4.300 | 5.422 | 6.544 | 249 | 249 | 249 |
| Active circulante | 2.948.825 | 2.824.843 | 2.466.210 | 2.335.787 | 2.161.036 | 2.041.604 | 1.954.523 | 1.916.131 | 1.944.576 | 2.049.639 |
| Stocuri | 2.129.991 | 2.139.267 | 2.040.038 | 2.015.429 | 1.819.765 | 1.676.676 | 1.567.173 | 1.581.808 | 1.595.638 | 1.606.860 |
| Creanțe | 336.050 | 229.333 | 203.048 | 151.727 | 174.373 | 163.278 | 215.534 | 189.902 | 235.319 | 343.458 |
| Datorii | 2.987.183 | 2.284.553 | 2.169.493 | 2.217.248 | 1.270.270 | 1.423.983 | 1.653.638 | 1.621.824 | 1.806.185 | 1.793.143 |
| Capitaluri proprii | 161.955 | 669.504 | 387.660 | 188.566 | 919.825 | 628.767 | 307.446 | 294.958 | 140.830 | 260.287 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 99% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
95% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. REMAN IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a REMAN IMPEX SRL în 2025 a fost de 2.414.884 lei (2,41 mil. lei), în creștere cu 16% față de 2024.
În 2025, REMAN IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 150.008 lei.
Activitatea principală a REMAN IMPEX SRL este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).
REMAN IMPEX SRL are sediul social la adresa 9 MAI 1877 Nr. 12, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440103.
Da. REMAN IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. REMAN IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].