RELIANS CORP SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 22.11.2000
NICOLINA Nr. 35, Bl. 968, Sc. C, Et. 9, Ap. 26, Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, 700688 7020, Activități de consultanță în afaceri și management

Prezentare

Pe scurt

RELIANS CORP SRL (CUI 13572900) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2000. Activitatea principală este Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,4 mil. lei (-3% față de 2024) și un profit net de 2,26 mil. lei, cu 19 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
13,4 millei
−3,0%, față de 2024
Profit net 2025
2,3 millei
−52,6%, față de 2024
Angajați 2025
19
+18,8%, față de 2024
Marjă netă
16,9%
Capital social
4.060lei
Vechime
25ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20161.927.611 lei
20172.825.607 lei
20183.049.711 lei
20192.902.774 lei
20203.853.502 lei
20214.759.482 lei
20228.761.090 lei
202311.719.665 lei
202413.823.097 lei
202513.405.568 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri13.405.56813.823.09711.719.6658.761.0904.759.4823.853.5022.902.7743.049.7112.825.6071.927.611
Profit net2.263.0494.769.7273.829.4543.201.1871.133.4251.242.606856.387981.111297.066-1.722.054
Număr mediu de angajați19161514171617101116
Active imobilizate2.018.172356.449562.239545.091328.494333.764332.596521.741762.175891.002
Active circulante10.159.8777.532.1465.373.9814.321.1323.460.0734.179.4776.327.82311.968.3491.993.8391.962.283
Stocuri799.2221.149.842441.502476.980732.891304.143196.989104.451557.327477.579
Creanțe7.258.5833.533.2463.333.3501.880.675717.0552.104.8954.818.84510.662.005872.8721.238.404
Datorii4.872.2331.841.2521.624.8171.196.714686.248590.304726.052549.566901.8411.298.414
Capitaluri proprii5.677.2325.269.1614.330.1563.700.1023.132.0153.015.2022.336.4131.727.7831.865.3961.568.330
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
17% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,9 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,09 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,09 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
40% Față de anul anterior: în creștere

40% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneMandat administratori expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 05.12.2000

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
13572900
Nr. Reg. Com.
J2000000881227
EUID
ROONRC.J2000000881227
Cod CAEN principal
7020, Activități de consultanță în afaceri și management
Data înființării
22 noiembrie 2000
Vechime
25 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
4.060 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
NICOLINA Nr. 35, Bl. 968, Sc. C, Et. 9, Ap. 26, Municipiul Iaşi, Jud. Iaşi, 700688
Domiciliu fiscal
Şos. Nicolina Nr. 35, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700688

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0232••••••
Email (0)
-
Website (1)
  • www.••••••.ro

Administratori și reprezentanți

1
  • R••• OVI••• EU•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare încheiată la ONRC: Reorganizare - divizare partială ONRC
  2. Stare nouă la ONRC: Reorganizare - divizare partială ONRC
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2003
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2000
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/881/2000. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre RELIANS CORP SRL

Este RELIANS CORP SRL activă?

Da. RELIANS CORP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RELIANS CORP SRL?

Cifra de afaceri a RELIANS CORP SRL în 2025 a fost de 13.405.568 lei (13,4 mil. lei), în scădere cu 3% față de 2024.

Ce profit a avut RELIANS CORP SRL în 2025?

În 2025, RELIANS CORP SRL a înregistrat un profit net de 2,26 mil. lei (2.263.049 lei).

Ce activitate are RELIANS CORP SRL?

Activitatea principală a RELIANS CORP SRL este Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

Unde are sediul RELIANS CORP SRL?

RELIANS CORP SRL are sediul social la adresa NICOLINA Nr. 35, Bl. 968, Sc. C, Et. 9, Ap. 26, Municipiul Iași, Jud. Iași, 700688.

RELIANS CORP SRL este plătitoare de TVA?

Da. RELIANS CORP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

RELIANS CORP SRL are datorii la ANAF?

Nu. RELIANS CORP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RELIANS CORP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].