Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RELEVART SRL (CUI 36398790) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2016. Activitatea principală este Comercializarea energiei electrice (CAEN 3515).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,34 mil. lei (+10% față de 2024) și un profit net de 806.879 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 35.169 lei |
| 2017 | 32.366 lei |
| 2018 | 402.777 lei |
| 2019 | 815.682 lei |
| 2020 | 950.401 lei |
| 2021 | 2.049.680 lei |
| 2022 | 812.253 lei |
| 2023 | 2.029.358 lei |
| 2024 | 3.933.876 lei |
| 2025 | 4.339.179 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.339.179 | 3.933.876 | 2.029.358 | 812.253 | 2.049.680 | 950.401 | 815.682 | 402.777 | 32.366 | 35.169 |
| Profit net | 806.879 | 4.835.512 | 842.790 | 628.712 | 208.177 | 398.331 | 84.492 | 148.616 | 34.055 | 9.509 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 2 | 2 | - |
| Active imobilizate | 2.758.745 | 2.242.007 | 1.099.399 | 1.150.480 | 359.224 | 204.204 | 12.207 | - | - | - |
| Active circulante | 5.686.930 | 5.322.706 | 2.454.324 | 2.632.645 | 1.245.551 | 652.765 | 353.756 | 233.391 | 68.299 | 21.092 |
| Stocuri | 349.000 | - | 2.200 | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 5.766.894 | 5.303.175 | 1.238.108 | 618.431 | 896.035 | 513.298 | 352.607 | 201.241 | 58.858 | 17.491 |
| Datorii | 876.480 | 662.909 | 1.284.540 | 2.356.248 | 720.356 | 181.727 | 89.052 | 40.972 | 24.495 | 9.383 |
| Capitaluri proprii | 7.569.195 | 7.101.804 | 2.269.183 | 1.426.877 | 883.419 | 675.242 | 276.911 | 192.419 | 43.804 | 9.709 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 6,49 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
10% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RELEVART SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RELEVART SRL în 2025 a fost de 4.339.179 lei (4,34 mil. lei), în creștere cu 10% față de 2024.
În 2025, RELEVART SRL a înregistrat un profit net de 806.879 lei.
Activitatea principală a RELEVART SRL este Comercializarea energiei electrice (CAEN 3515).
RELEVART SRL are sediul social la adresa ANGHEL SALIGNY Nr. 21, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440086.
Da. RELEVART SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RELEVART SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].