ActivăRA

REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA

Str. Postăvarului Nr. 5, Et. 1, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

CAEN 210: Silvicultură și alte activități forestiere

CUI
19113639
Reg. Com.
J2006002430089
Înființată
18 octombrie 2006
Vechime
19 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
18,0 mil. lei
Profit net 2025
1,2 mil. lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.10.2006

Rezumat

Pe scurt

REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA (CUI 19113639) este o regie autonomă activă din Zărnești, județul Brașov, înființată în 2006. Activitatea principală este Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18 mil. lei (+22% față de 2024) și un profit net de 1,24 mil. lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19113639
Nr. Reg. Com.
J2006002430089
EUID
ROONRC.J2006002430089
Cod CAEN principal
210 - Silvicultură și alte activități forestiere
Data înființării
18 octombrie 2006
Vechime
19 ani, 11 luni
Formă juridică
RA
Adresă sediu
Str. Postăvarului Nr. 5, Et. 1, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • ABRU••• I••• VAS•••
  • BA••• I••• MIR•••
  • CU••• ALEXAN••• LUC•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+21,7% față de 2024

17.989.114 RON

2024: 14.779.972 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 10.175.602 RONAnul 2017: 11.593.479 RONAnul 2018: 12.047.173 RONAnul 2019: 11.664.041 RONAnul 2020: 9.579.326 RONAnul 2021: 10.608.796 RONAnul 2022: 19.090.213 RONAnul 2023: 14.451.122 RONAnul 2024: 14.779.972 RONAnul 2025: 17.989.114 RON

Profit net 2025

+562,0% față de 2024

1.243.723 RON

2024: 187.876 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.055.747 RONAnul 2017: 1.181.015 RONAnul 2018: 816.698 RONAnul 2019: 361.033 RONAnul 2020: 252.104 RONAnul 2021: 491.343 RONAnul 2022: 3.347.579 RONAnul 2023: 459.375 RONAnul 2024: 187.876 RONAnul 2025: 1.243.723 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    18,0 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    14,8 mil. lei
    Profit net
    188 mii lei
    Angajați
    44
  • 2023

    Cifra de afaceri
    14,5 mil. lei
    Profit net
    459 mii lei
    Angajați
    44
  • 2022

    Cifra de afaceri
    19,1 mil. lei
    Profit net
    3,3 mil. lei
    Angajați
    37
  • 2021

    Cifra de afaceri
    10,6 mil. lei
    Profit net
    491 mii lei
    Angajați
    39
  • 2020

    Cifra de afaceri
    9,6 mil. lei
    Profit net
    252 mii lei
    Angajați
    43
  • 2019

    Cifra de afaceri
    11,7 mil. lei
    Profit net
    361 mii lei
    Angajați
    48
  • 2018

    Cifra de afaceri
    12,0 mil. lei
    Profit net
    817 mii lei
    Angajați
    47
  • 2017

    Cifra de afaceri
    11,6 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    46
  • 2016

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    66

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
6,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,12Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,12 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
23%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

23% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2009

  3. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2430/2006.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA

Este REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA activă?

Da. REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA?

Cifra de afaceri a REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA în 2025 a fost de 17.989.114 lei (18 mil. lei), în creștere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA în 2025?

În 2025, REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA a înregistrat un profit net de 1,24 mil. lei (1.243.723 lei).

Ce activitate are REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA?

Activitatea principală a REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA este Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

Unde are sediul REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA?

REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA are sediul social la adresa Str. Postăvarului Nr. 5, Et. 1, Orș. Zărnești, Jud. Brașov, 505800.

REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA este plătitoare de TVA?

Da. REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA este înregistrată în scopuri de TVA.

REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA are datorii la ANAF?

Nu. REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].