Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 43 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RED-sign SRL (CUI 15070772) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2002. Activitatea principală este Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 299.544 lei (-21% față de 2024) și un profit net de 128.859 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 314.548 lei |
| 2017 | 113.595 lei |
| 2018 | 78.086 lei |
| 2019 | 180.465 lei |
| 2020 | 148.965 lei |
| 2021 | 452.180 lei |
| 2022 | 342.727 lei |
| 2023 | 513.334 lei |
| 2024 | 378.425 lei |
| 2025 | 299.544 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299.544 | 378.425 | 513.334 | 342.727 | 452.180 | 148.965 | 180.465 | 78.086 | 113.595 | 314.548 |
| Profit net | 128.859 | 210.182 | 337.630 | 134.502 | 321.569 | 35.943 | -17.951 | -23.131 | 1.058 | 152.524 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 60.541 | 55.691 | 8.547 | 0 | 33.239 | - | 4.714 | 58.736 | 56.934 | 50.658 |
| Active circulante | 375.849 | 391.272 | 379.420 | 302.510 | 328.261 | 127.754 | 87.531 | 39.951 | 133.368 | 242.516 |
| Stocuri | 2.315 | - | - | - | - | 0 | 1.913 | 1.913 | 1.252 | - |
| Creanțe | 6.540 | 5.449 | 41.497 | 11.876 | 3.761 | 13.282 | 13.762 | 30.276 | 35.776 | 44.428 |
| Datorii | 65.924 | 205.355 | 18.911 | 136.582 | 8.505 | 33.465 | 14.418 | 2.910 | 71.394 | 109.224 |
| Capitaluri proprii | 370.466 | 241.608 | 369.056 | 165.928 | 352.995 | 94.289 | 77.827 | 95.777 | 118.908 | 183.950 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 43 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,70 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RED-sign SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RED-sign SRL în 2025 a fost de 299.544 lei, în scădere cu 21% față de 2024.
În 2025, RED-sign SRL a înregistrat un profit net de 128.859 lei.
Activitatea principală a RED-sign SRL este Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).
RED-sign SRL are sediul social la adresa Calea DOROBANTILOR Nr. 134-138, Bl. 11, Sc. C, Et. 9, Ap. 137, București Sectorul 1, Jud. București, 0.
Da. RED-sign SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RED-sign SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].