Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 88,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RDC DEVEL SRL (CUI 31259197) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2013. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 567.000 lei (-54% față de 2024) și un profit net de 502.451 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.173.329 lei |
| 2017 | 3.665.703 lei |
| 2018 | 3.076.660 lei |
| 2019 | 2.522.937 lei |
| 2020 | 816.557 lei |
| 2021 | 1.066.232 lei |
| 2022 | 1.810.634 lei |
| 2023 | 1.756.655 lei |
| 2024 | 1.242.746 lei |
| 2025 | 567.000 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 567.000 | 1.242.746 | 1.756.655 | 1.810.634 | 1.066.232 | 816.557 | 2.522.937 | 3.076.660 | 3.665.703 | 3.173.329 |
| Profit net | 502.451 | 563.286 | 716.090 | 778.562 | 511.683 | 396.392 | 623.581 | 319.066 | 278.171 | 442.912 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 4 | 7 | 11 | 15 | 14 |
| Active imobilizate | - | - | 8.989 | 42.244 | 77.836 | 76.249 | 104.213 | 146.728 | 68.003 | 97.366 |
| Active circulante | 578.252 | 933.683 | 925.235 | 986.711 | 676.999 | 487.186 | 716.046 | 442.563 | 403.516 | 521.118 |
| Stocuri | - | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 39 | - |
| Creanțe | 541.339 | 756.140 | 844.356 | 799.283 | 558.639 | 362.308 | 522.933 | 294.389 | 118.353 | 299.742 |
| Datorii | 77.495 | 371.906 | 218.882 | 251.297 | 244.201 | 167.913 | 201.565 | 293.874 | 235.266 | 176.980 |
| Capitaluri proprii | 502.691 | 563.526 | 716.330 | 778.802 | 511.923 | 396.632 | 623.821 | 319.306 | 278.411 | 443.152 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 88,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,46 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
13% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RDC DEVEL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RDC DEVEL SRL în 2025 a fost de 567.000 lei, în scădere cu 54% față de 2024.
În 2025, RDC DEVEL SRL a înregistrat un profit net de 502.451 lei.
Activitatea principală a RDC DEVEL SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).
RDC DEVEL SRL are sediul social la adresa GHIOZDANULUI Nr. 22A, Sc. B, Et. 3, Ap. B32, CAMERA 1, București Sectorul 1, Jud. București.
Da. RDC DEVEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. RDC DEVEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].