Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 92,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RĂZVAN IMPEX SRL (CUI 16067163) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Grivița, Comuna Grivița, județul Ialomița, înființată în 2004. Activitatea principală este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).
În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 417.648 lei (+22% față de 2022) și un profit net de 386.453 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 482.026 lei |
| 2015 | 722.265 lei |
| 2016 | 127.744 lei |
| 2017 | 164.734 lei |
| 2018 | 253.228 lei |
| 2019 | 325.217 lei |
| 2020 | 277.068 lei |
| 2021 | 286.412 lei |
| 2022 | 343.418 lei |
| 2023 | 417.648 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 417.648 | 343.418 | 286.412 | 277.068 | 325.217 | 253.228 | 164.734 | 127.744 | 722.265 | 482.026 |
| Profit net | 386.453 | 10.916 | 4.857 | -17.140 | -250.926 | 15.716 | 31.402 | 9.353 | 8 | 10.172 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 6 | 4 | - | 9 |
| Active imobilizate | 126.330 | 139.913 | 180.842 | 224.240 | 258.900 | 279.622 | 227.370 | 121.541 | 34.334 | 7.717 |
| Active circulante | 5.728 | 57.594 | 61.498 | 58.139 | 66.623 | 160.032 | 181.991 | 214.457 | 229.887 | 198.806 |
| Stocuri | - | 44.231 | 44.231 | 44.395 | 44.395 | 135.723 | 135.723 | 173.075 | 208.039 | 197.771 |
| Creanțe | 4.121 | 7.583 | 10.499 | 13.241 | 16.628 | 22.145 | 19.631 | 17.937 | 1.151 | 645 |
| Datorii | 297.067 | 745.277 | 800.491 | 840.745 | 866.794 | 730.199 | 684.220 | 649.359 | 586.935 | 438.218 |
| Capitaluri proprii | -165.009 | -387.502 | -397.883 | -398.098 | -381.003 | -130.277 | -114.591 | -153.093 | -162.446 | -163.329 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 92,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 1,9% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
225% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RĂZVAN IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RĂZVAN IMPEX SRL în 2023 a fost de 417.648 lei, în creștere cu 22% față de 2022.
În 2023, RĂZVAN IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 386.453 lei.
Activitatea principală a RĂZVAN IMPEX SRL este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).
RĂZVAN IMPEX SRL are sediul social la adresa Com. GRIVITA Nr. -, Bl. TRONSON II, Sc. A, Ap. 3, Sat Grivița, Comuna Grivița, Jud. Ialomița, 8434.
Da. RĂZVAN IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. RĂZVAN IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].