Marjă netă
SlabFirma a pierdut 3,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RAVSERV SRL (CUI 14909508) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 2002. Activitatea principală este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,57 mil. lei (-11% față de 2024) și o pierdere netă de 122.849 lei, cu 14 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 508.397 lei |
| 2017 | 2.011.920 lei |
| 2018 | 1.963.052 lei |
| 2019 | 2.073.754 lei |
| 2020 | 2.098.672 lei |
| 2021 | 3.019.188 lei |
| 2022 | 3.838.106 lei |
| 2023 | 4.607.225 lei |
| 2024 | 3.992.046 lei |
| 2025 | 3.568.421 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3.568.421 | 3.992.046 | 4.607.225 | 3.838.106 | 3.019.188 | 2.098.672 | 2.073.754 | 1.963.052 | 2.011.920 | 508.397 |
| Profit net | -122.849 | -178.525 | 390.542 | 251.711 | 198.641 | 348.961 | 56.666 | 79.243 | 479.358 | 59.445 |
| Număr mediu de angajați | 14 | 18 | 17 | 14 | 14 | 13 | 14 | 18 | 13 | 8 |
| Active imobilizate | 87.983 | 95.334 | 105.284 | 91.106 | 82.358 | 149.495 | 80.779 | 86.674 | 103.225 | 171.499 |
| Active circulante | 903.793 | 743.307 | 943.455 | 907.865 | 694.652 | 739.198 | 490.768 | 780.710 | 599.345 | 142.428 |
| Stocuri | 322.256 | 364.988 | 406.886 | 272.943 | 327.137 | 239.459 | 153.448 | 305.362 | 243.287 | 45.891 |
| Creanțe | 514.276 | 342.695 | 430.040 | 504.326 | 347.244 | 376.892 | 302.618 | 422.095 | 309.423 | 83.799 |
| Datorii | 1.074.518 | 655.800 | 695.857 | 792.996 | 633.250 | 450.146 | 381.727 | 383.891 | 223.043 | 229.097 |
| Capitaluri proprii | -59.920 | 212.929 | 391.454 | 252.912 | 200.200 | 441.560 | 192.598 | 483.933 | 479.690 | 85.332 |
Firma a pierdut 3,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 84% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
106% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RAVSERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RAVSERV SRL în 2025 a fost de 3.568.421 lei (3,57 mil. lei), în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, RAVSERV SRL a înregistrat o pierdere netă de 122.849 lei.
Activitatea principală a RAVSERV SRL este Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).
RAVSERV SRL are sediul social la adresa Str. Tecuci Nr. 161, Trup 451. Cladire 1(Pavilion 10). camera 7, Mun. Galați, Jud. Galați.
Da. RAVSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RAVSERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].